Експертна оцінка нерухомості, майна

В яких випадках потрібна експертна оцінка нерухомості, майна? Скільки коштує така послуга? Терміни виконання? В даній статті Ви знайдете відповіді на ці та інші питання, що стосуються експертної оцінки в Україні.

Під незалежною оцінкою нерухомості мається на увазі процес визначення ринкової вартості майна на дату оцінки, враховуючи всі умови, що можуть впливати на таку вартість, а також вимоги законодавства України.

Оцінка проводиться для наступних цілей:

  • продаж, купівля, дарування, спадщина – всі ці операції оформляються нотаріусом і найчастіше їх називають просто «нотаріальними оформленнями»;
  • для пред’явлення в суді, банку, посольстві, соціальній службі, страховій компанії;
  • для прийняття управлінських рішень, сплати та нарахування податків, бухгалтерського обліку.
  • для інших цілей.

Експертна оцінка нерухомості, майна — скільки коштує така послуга?

Вартість експертної оцінки нерухомості, майна у більшості випадків визначаються оцінювачем індивідуально. Тому коли оцінювач запитує у Вас щодо цілі оцінки, місця розташування майна та інше – дайте йому чітку відповідь, адже ці чинники впливають на складність, а заодно і на вартість роботи.

Вартість оцінки типових об’єктів становить орієнтовно 350 грн. Більш детально із ціновою політикою оціночних послуг можна ознайомитись на сторінці тарифи.

На вартість також впливає необхідність реєстрації звіту із експертної оцінки в «Єдиній базі звітів з оцінки майна». Якщо реєстрація необхідна, то вартість буде дорожчою.

Реєструються звіти в електронному реєстрі ФДМУ переважно при нотаріальних операціях. Досить часто нотаріуси використовують такий термін як «оцінка для оподаткування, податкова оцінка». Під цим терміном вони мають на увазі звіт із оцінки, який зареєстрований в електронному реєстрі, базі, та який буде використано для нарахування та сплати податків при укладенні цивільно-правових угод та іншого.

Які терміни виконання експертної оцінки нерухомості, майна? Які документи потрібні для замовлення такої послуги?

Експертна оцінка нерухомості, майна, типових об’єктів проводиться орієнтовно за один день. В деяких випадках терміни можуть складати від декількох годин – все залежить від складності роботи.

Для замовлення експертної оцінки нерухомого майна слід надати наступні документи:

  • документ, що засвідчує повне або часткове право власності на майно;
  • технічна документація на оцінюване майно;
  • документ, що засвідчує власника (замовника оцінки).

Якщо Ви вирішили продати свою квартиру, чи гараж, радимо Вам звернутися в оціночну компанію, яка визначить реальну ринкову вартість Вашого майна, що допоможе Вам «правильно» продати своє майно.

Перед замовленням експертної оцінки, дізнайтесь чи є в оціночної компанії всі необхідні документи: сертифікати, свідоцтва та інше.