Оцінка квартири в Києві та області: найбільш поширені питання

Оцінка квартири сьогодні є найбільш актуальною та поширеною роботою в оціночній діяльності. Враховуючи вищесказане, ми вирішили більш детально розібрати основні моменти цієї послуги та відповісти на найбільш поширені питання, які зустрічаються в нашій роботі.

В яких випадках потрібна така послуга? Ця послуга потрібна в наступних випадках: нотаріальні оформлення (укладення договорів обміну, продажу, купівлі, дарування, успадкування майна); фінансові операції (залучення кредитних коштів в фінансових установах, в тому числі банках, укладення договору іпотеки); юридичні послуги (судові спори); бухгалтерський облік, податкові операції, пред’явлення в соціальних службах та інші, менш поширені цілі.

Чи потрібна оцінка квартири при укладенні договору дарування? При укладенні договору дарування між фізичними особами першого ступеню споріднення така робота не потрібна. Якщо ж ступінь споріднення інша, то оцінка квартири буде вже потрібною. Хоча оцінювачі зазначають, що бувають виключення, коли замовники звертаються з проханням провести оцінку для першої лінії споріднення.

Чи потрібна оцінка квартири при оформленні права на спадщину? При оформленні спадщини експертна оцінка квартири не потрібна. Потрібна лише в випадках, коли спадщину оформлює нерезидент країни, або в інших виключних випадках.

Як оціночна, ринкова вартість квартири, що буде вказана в звіті, вплине на суму податків при укладенні договору купівлі-продажу? Податок нараховується із суми, що зазначена в договорі купівлі-продажу, якщо вона не менше оціночної (ринкової) вартості квартири. Якщо ж сума, за яку купується квартира, вказана нижче ринкової, то в такому випадку податок Вам нарахують із вартості, що вказана в звіті про оцінку майна.

Чи обов’язково потрібен виїзд оцінювача на об’єкт оцінки і чи впливає це на щось? Ні, виїзд оцінювача не є обов’язковою умовою для проведення оціночних робіт. Інформацію, яка йому потрібна для роботи, він може отримати в усній формі. Хоча в випадках, коли оцінка квартири потрібна для судового спору чи банківської установи, огляд майна краще проводити.

Коли потрібна реєстрація звіту із оцінки квартири в «Єдиній базі звітів з оцінки майна»? Реєстрація звітів потрібна в «Єдиній базі звітів з оцінки майна» в наступних випадках: укладення договорів купівлі продажу, дарування та успадкування окрім першої лінії споріднення.

Скільки часу дійсний звіт із оцінки квартири? Звіт із оцінки має термін дії рівно шість місяців від дати оцінки, що зазначається в звіті.