Ціна на квартири в Києві в 2020р.: аналіз і прогноз експерта

Ціна на квартири в Києві в 2020 р. аналіз і прогноз експерта (2)Яка ціна на квартири в Києві в 2020р.? Якою вона буде в 2021 році? Який прогноз щодо ринкової вартості на житлову нерухомість в Києві? Чи буде зростання? Дати відповіді на ці питання нам допоможе експерт із оцінки нерухомості в столиці та Україні в цілому.

Зараз ми спостерігаємо зростання економіки в Україні. Не заважаючи на велику корупцію у всіх сферах, що як паразит живиться із здорового організму. Не зважаючи на важку політичну ситуацію і дестабілізаційні процеси, що проводяться деякими політичними силами. А також враховуючи війну, що як велика рана, яка кровоточить на сході нашої держави, наша економіка дає позитивний сигнал для громадян і бізнесу.

Так, багато хто заперечить, що ніякого зростання немає. Але ми не будемо сперечатися, а просто подивимось на цифри, які завжди кажуть нам реальну правду і враховують всі фактори. Курс долара залишається на рівні 24-25 грн. за 1 дол. США. І можливо гривня продовжувала б укріплятися, та керівництво НБУ заявило, що воно відтепер не дасть курсу знижуватися нижче 24 грн. за долар, адже це негативно вплине на бюджет країни.

Також дивимось на золотовалютний резерв України, який станом на 06 листопада 2019 року склав вже понад 21,4 млрд доларів. Український уряд разом із МВФ склало програму, по якій золотовалютний резерв держави має бути щонайменше 40 млрд доларів США, що дасть змогу спокійно пережити наступну світову економічну кризу, яка може бути в 2023-2024 роках.

Ціна на квартири в Києві в 2020 р. зросла – це є наслідком росту економіки в країні

Отже зростання економіки відразу вплинуло на збільшення цін на квартири в Києві. Ціна на квартири в Києві в 2020 р. зросла щонайменше на 30%. Ще весною 2019 року можна було знайти однокімнатну квартиру, що мала загальну площу 20-30 кв.м, вартістю в 25 000$. Сьогодні вже такі квартири коштують щонайменше 30-35 000$. Це квартири, що розташовані переважно на периферії міста.

Така ж ситуація із орендою житла. Вартість зростає і безумовно буде тільки дорожчати. Найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири. Орендарі орієнтуються на житло поблизу метро. Виходячи із статистики і опитування клієнтів компанії «Хорив», для орендаря в 85 випадках із 100, було важливим, щоб квартира була поруч із станцією метрополітену.

Як показує оцінка нерухомості, мінімальна ринкова вартість одного квадратного метру квартир в Києві досягла 1000$. І це із урахуванням введення в експлуатацію великої кількості нових житлових комплексів. Показник ціни повернувся майже до дореволюційних цін 2012-2013 років. Звісно це підтверджує зростання.

Ціна на квартири в Києві в 2020 р. аналіз і прогноз експерта (3)

Якою буде ціна на квартири в Києві в 2020-2021 роках?

Якою буде ціна на квартири в Києві в 2020-2021 роках? Це питання цікавить всіх, а більше тих, хто планує купувати житлову нерухомість. Якщо Україна буде продовжувати рухатися в даному напрямку розвитку, а реформи будуть проводитися ще із більшою швидкістю не забуваючи і про якість, то ціни будуть тільки зростати. І це стосується не тільки квартир – будуть також дорожчати товари і послуги.

Що ж стосується квартир, то найбільшим попитом користується вторинний ринок житла. На первинному ринку багато інвестують в житлові комплекси перевірених забудовників. Найбільше будуть зростати квадратні метри однокімнатних квартир. Повільніше будуть дорожчати двох, трьох і більше кімнатні квартири.

Ще одним фактором, що можу суттєво прискорити ріст цін на житло в Києві і Україні, це дешеві кредити на нерухомість для фізичних осіб. Якщо такі кредити під 0,2-0,5% стануть доступними і реальними, то це прискорить темп росту!

Тому прогноз щодо цін такий – здорожчання протягом наступного року має сягнути щонайменше 20-30%. Це стосується більше вторинного ринку. Первинний ринок має більше ризиків, тому ціну там будуть тримати максимально низькою і конкурентною. Тому щодо інвестування в об’єкти будівництва на етапі котловану, там ціни мають залишитися без зміни.

Якщо ж Вам потрібна консультація щодо ринкової вартості Вашого майна, а саме житла, то Вам потрібна експертна оцінка квартири, яку можна замовити а незалежній оціночній компанії Хорив.