Оцінка землі

Експертна грошова оцінка землі в Києві, Київській області, Україні

В нижній частині даної сторінки Ви знайдете багато корисної інформації: відповіді на всі актуальні питання в 2020 році, що стосуються такої послуги!

Вартість експертної грошової оцінки землі для індивідуального житлового будівництва, садівництва, особистого селянського господарства, паїв:

 • оцінка землі для продажу, дарування, оформлення спадщини, цілей оподаткування, нотаріуса — для фізичних осіб – 1000 грн.;
 • для продажу для юридичних осіб без реєстрації звіту — від 1000 грн.
 • оцінка земельних ділянок для банку, суду, страхової, бухгалтерії, для інвесторів – 1000-1500 грн.;
 • оцінка на минувшу дату або «ретроспектива» — від 1000 грн.;
 • експертна оцінка землі, коли відсутні документи на майно – від 1000 грн.
 • для передачі в оренду, сплати земельного податку – індивідуально.
 • для бухгалтерського обліку, внесення до статутного капіталу підприємства, постановки на баланс — від 1000 грн.

Вартість послуг із грошової оцінки земельних ділянок комерційного призначення встановлюється індивідуально.

Які документи потрібні для замовлення експертної грошової оцінки землі?

Для успішного замовлення оцінки землі потрібні такі документи:

 • Державний акт або витяг. Інший правовстановлюючий документ.
 • Паспорт замовника, якщо це фізична особа. Якщо замовник юридична, то в такому випадку потрібне свідоцтво про реєстрацію юридичної особи або «виписку» нового зразку.

оцінка землі

Що впливає на ринкову вартість земельної ділянки?

На ринкову вартість земельної ділянки впливають такі характеристики:

 • Місцерозташування. Земельні ділянки всіх типів, розташовані максимально близько до великих міст або центру міста, мають найбільшу вартість. Наприклад в м. Києві є ділянки, які мають дуже складний рельєф, де будівництво та городництво майже не можливе, коштують дуже дорого. А земля із ідеальними показниками родючості та ідеальним рельєфом, виходом до води, лісу, але буде розташована в селі, де залишилось дві хатинки, буде коштувати «копійку».
 • Цільове призначення. Найдешевша земля цільового призначення: для ведення особистого селянського господарства, паї. На таких ділянках можна займатися городництвом або вирощувати інші культури, а от будівництво на таких ділянках заборонено. Найдорожча земля комерційного цільового призначення, особливо в великих мегаполісах.
 • Площа. Цей фактор взагалі по відношенню до землі дуже індивідуальний. Наприклад 10 кв.м. земельної ділянки комерційного призначення в центрі міста Києві можуть коштувати в десятки разів дорожче, за таку ж ділянку площею в 50 соток в якомусь маленькому населеному пункті Київської області. Тому цей фактор пов’язаний із іншими характеристиками.
 • Рельєф. Якщо ділянка має цільове призначення «для будівництва житлового або садового будинку», а її поверхня схожа на місяць. Відповідно для того, щоб привести її в нормальний вигляд, нормальну форму для будівництво, потрібно провести будівельні роботи по вирівнювання, а також привезти значну кількість грунту, а це все додаткові затрати. Тому цей фактор теж впливає на вартість земельної ділянки.
 • Інженерні комунікації. Наявність заведених на ділянку: газу, електрики, системи водопостачання, каналізації.
 • Під’їзд. Наявність під’їзного шляху, його стан: ґрунтований, асфальтований.

Як проводиться експертна грошова оцінка землі? Як визначається ринкова вартість ділянки?

Проводиться експертна грошова оцінка землі шляхом порівняння, тобто порівняльним підходом. Підбирають в інтернеті об’єкти порівняння, які мають схожі характеристики із нашим об’єктом оцінки: місце розташування, цільове призначення, інженерні комунікації. Підібравши потрібну кількість таких аналогів, проводяться розрахунки.

В результаті замовник отримає «звіт про експертну оцінку землі», в якому буде вся необхідна інформація що вартості майна.

При замовленні таких послуг, радимо Вам надати всю інформацію щодо вашого об’єкту нерухомості: чи є на ділянці будівлі, інженерні комунікації, який у неї рельєф, наявність під’їзного шляху. Ці всі параметри можуть збільшувати або зменшувати вартість оцінюваної нерухомості.

Чим відрізняється нормативна оцінка від експертної?

Це абсолютно дві різних роботи. Одна, та що експертна грошова, визначає реальну ринкову вартість земельної ділянки на дату оцінки, враховуючи всі вище вказані параметри. Інша ж, та що нормативна, визначає вартість якісних характеристик грунту.

Ми вже писали раніше статтю, про відмінність цих робіт, тому переходьте за посиланням та дізнавайтесь більш детально в чому між ними відмінності.

оцінка землі (2)

Експертна грошова оцінка землі в м. Києві, Київській області, Україні

Компанія «Хорив» проводить експертну грошову оцінку землі всіх типів у максимально стислий період часу. В більшості випадків звіт про оцінку землі можна отримати в день замовлення.

Замовити таку послугу можна приїхавши до офісу нашої компанії або надіславши відскановані або сфотографовані копії документів на вайбер або пошту, список яких наведений вище. Номера телефонів та пошта вказані на сторінці «контакти».

Оплата відбувається двома шляхами – готівкою та на рахунок або банківську картку. Банківську картку або рахунок на оплату можна отримати в працівників компанії.

У нас також є послуга доставки звітів в межах міста Києві – уточнюйте при замовленні роботи.

Потрібна оцінка землі в м. Київ, Київській області чи іншому населеному пункті України – телефонуй до нас та дізнавайся деталі.

Ми маємо всі дозвільні документи для проведення таких робіт: ліцензії, сертифікати, свідоцтва. Копії документів можемо Вам надати в офісі або надіслати Вам на пошту.

Увага! Ми не видаємо довідок щодо відсутності забудов на земельній ділянці.

«Питання-відповіді» щодо послуги по проведенню експертної оцінки землі, земельних ділянок і паїв в Україні в 2020 році

«Експертна грошова оцінка землі 2020 – що це за послуга? Яка її ціна? Де можна замовити?» Замовити таку послугу можна в компанії, що має необхідний пакет довільних документів (ліцензій). Такі компанії є в Києві, є і в Україні. Ми є однією із таких компаній. Ця послуга полягає в тому, що експерт визначає реальну ринкову вартість такої нерухомості для всіх можливих цілей, де можна знадобитись дана інформація. Ціна експертної грошової оцінки землі в Києві і Україні становить 1000-2000 грн. за один звіт.

«Нормативна грошова оцінка землі 2020 – що це за послуга? Коли вона потрібна? Де її можна замовити?» Нормативна оцінка має свої вагомі відмінності. Адже вона визначає вартість землі по балу бонітету, природно-сільськогосподарському поясу, а також по іншим параметрам, у тому числі по показникам родючості грунту.

Якщо нормативна оцінка землі в даному населеному пункті проводилась, то Вам можуть надати витяг із такої технічної документації. Бувають випадки, коли «нормативка» проводилася в населеному пункті, а за межами населеного пункту – ні. Тоді Вам потрібно замовляти таку технічну документацію на вашу ділянку окремо і коштуватиме вона від 1500 грн. і вище.

Замовити її можна в будь якому інституті, що займається землевпорядними роботами, розробкою технічних документацій і має необхідну ліцензію.

«Чи впливає наявність житлового будинку на вартість ділянки?» Якщо ми визначаємо вартість землі, то розташовані на ній будівлі не будуть враховуватися і впливати на вартість. Якщо це будинок «під знос», то він може на +-5% понизити ціну ділянки, адже потрібно буди витратити кошти на будівельно-технічні роботи по зносу будинку і вивозу його залишків із ділянки.

«На земельній ділянці є недобудова – це вплине на вартість об’єкту?» Якщо на землі розташовано недобудований будинок, то його вартість потрібно визначати окремо. Така робота буде називатися оцінкою недобудови або об’єкту незавершеного будівництва. Що ж стосується землі, то вартість такого об’єкту нерухомості визначається окремо, і як ми вже писали нижче, може навіть негативно вплинути на його вартість.

Наприклад, Ви плануєте будувати житловий будинок і придбали собі для цього шматок землі «під будівництво», а на ньому розташований фундамент двадцяти річної давності і незрозумілого проекту. Звісно, що Вам потрібно буде його демонтувати, а це додаткові витрати коштів і часу.

«Як виглядає звіт про експертну грошову оцінку землі?» Це щось схоже на звичайну проектну чи технічну документацію. Це не один аркуш паперу, яки часто виглядають довідки або витяги. Це досить солідний документ, що має розрахункову частину, сертифікати та інше.

«Що таке кадастровий номер? Як він має виглядати?» Це своєрідний ідентифікаційний номер кожної земельної ділянки. Якщо Ви не присвоїли Вашому об’єкту такий номер, то Ви не зможете його відчужити або продати. Виглядає кадастровий номер ось так 8000000000:90:579:0056. Кожна його частина містить інформацію про район, область України. Цей номер належить земельній ділянці, що розташована в Київській області.

«Публічна кадастрова карта України – що це? навіщо вона потрібна?» Ми вже написали вище про кадастровий номер. А от публічна кадастрова карта створена перш за все для того, щоб можна була віднайти будь який об’єкт на карті України за кадастровим номером. Сьогодні ця карта працює і є досить зручною. Нею користуються українці щоденно. В цій карті також містить і додаткова інформація про кожен об’єкт, наприклад, цільове призначення і площа.

«Пай – що це?» Це земельна ділянка, що має цільове призначення «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва». Згідно мораторію про заборону продажу землі такого типу, що було продовжено в 2020 році, таку нерухомість не можна продати! Але її можна передати в оренду чи в користування.

«Чи впливають комунікації на ціну землі?» Заведені інженерні комунікації – це завжди добре. Важливо, щоб була електрифікація. Сьогодні газ вже не дуже актуальний, так як є електричні опалювальні котли, електричні поверхні для готування їжі. Вода теж вже не є обов’язковою комунікацією, адже можна замовити буріння свердловини і із легкістю отримати питну воду. Централізована система каналізації буде теж перевагою. Всі комунікації позитивно впливатимуть на вартість землі.

«Скільки коштує сьогодні сотка землі в Україні в 2020 році? А в Києві?» Якщо Вам потрібно визначити ринкову вартість сотки або всієї ділянки землі для особистих потреб, то ми залюбки виконаємо таку роботу для Вас. Коштуватиме вона 1000 грн. і виконується за один день.

«Що таке Державний Акт?» Це документ про право приватної власності або про право постійного користування на землю. Може бути старого зразку, що не має кадастрового номеру – це частіше Державні Акти рожевого кольору. Їх бажано обновити. А от Державний Акт, що має всю необхідну інформацію, у тому числі кадастровий номер, дає право продати майно або укладати інші угоди, так як є правовстановлюючим документом.

«Що таке Витяг з ДЗК, Державного земельного кадастру?» Витяг із ДЗК або із Державного земельного кадастру отримують у випадку присвоєння кадастрового номеру, в якому міститься також і інша корисна інформація про власника, нерухоме майно та інше. Витяг може надаватися і в інших випадках. Сьогодні його отримати досить легко. Вам просто необхідно звернутися до ЦНАПу.

«Як впливає цільове призначення на ринкову вартість такого майна?» Городи і паї мають найнижчу ринкову вартість. А от садові ділянки і «для будівництва», «під комерцію», мають найвищу цінність, а отже і вартість. Сьогодні існує процедура по зміні цільового призначення, але вона є досить складною і не обіцяє позитивного результату.

«Чи впливає родючість грунту на ринкову вартість землі?» Цей фактор є важливим для нормативної оцінки. У випадку експертної грошової оцінки землі він не враховується. І актуально це для угідь із цільовим призначенням «для городництва або ОСГ» або для інших сільськогосподарських угідь.

«Коли потрібна реєстрація звіту про експертну оцінку землі?» У випадку продажу для фізичної особи. У всіх інших випадках реєстрація звіту не потрібна. Для бухгалтерського обліку, постановки майна на баланс, продажу юридичною особою – реєстрація не потрібна!