Оцінка приміщення

оцінка приміщенняЕкспертна оцінка приміщення – визначення справедливої вартості нежитлового комерційного приміщення (майстерні, офісу, складу, магазину, ресторану тощо) на дату оцінки, із урахуванням всіх особливостей такого типу нерухомого майна: загальної площі, поверховості, наявності окремого входу, рівень оздоблення приміщень та іншого.

Нежитлове приміщення – це об’єкт нерухомого майна, який є вбудованим в будівлі будь якого типу, цільовим призначенням якого є комерційна або інша діяльність.

Коли потрібно замовляти експертну незалежну оцінку приміщень:

 • для договору оренди. Найчастіше замовляються оцінку приміщення в комунальній і державній власності для погодження і укладення договору дарування. При замовленні такої послуги також потрібна і рецензія на звіт. Про рецензування запитуйте в працівників компанії «Хорив».
 • для бухгалтерського обліку. У підприємства є надлишкове майно, його потрібно поставити на облік підприємства. Або просто бухгалтерія проводить переоблік основних засобів компанії. В такому випадку потрібна експертна оцінка.
 • для нотаріуса. В нотаріуса оформляють договір купівлі-продажу, дарування, успадкування або обміну майном. В цих випадках нам потрібна послуга оцінювачів нерухомості. В такому випадку звіт реєструється в «єдиній базі звітів».
 • для суду. Для вирішення всіх судових справ потрібна експертна оцінка, яка б давала чітку обґрунтовану вартість майна, через яке відбувається «судова тяганина».
 • для банку. Потрібно отримати кредит під заставу нерухомості, чи пролонгувати вже існуючий договір кредитування.

Які потрібно надати документи для замовлення послуги із визначення оціночної вартості нежитлових приміщень:

 • Документ, який засвідчує право власності: повне чи часткове. Правовстановлюючий документ потрібен в тому випадку, якщо комерційна нерухомість знаходиться в приватній власності.
 • Технічна документація нерухомого майна або поверховий план приміщень.
 • Виписка або паспорт Замовника.

Якщо потрібно оцінити майно в комунальній власності або державній, то потрібно надати лист від балансоутримувача, в якому має бути вказана інформація щодо оцінюваного приміщення.

Що найбільше впливає на ринкову вартість оцінюваних нежитлових приміщень?

Експертна оцінка приміщення або оцінка комерційної нерухомості враховує такі характеристики:

 • Цільове призначення приміщення або його тип. Є вбудовані приміщення таких типів: офіси, торгові, магазини, торгово-розважальні, виробничі, складські, складсько-виробничі. Від цільового призначення може залежати ринкова вартість. Бувають випадки, коли замовник використовує офіс не за цільовим призначенням. Оцінювачі визначають найбільш економічно доцільне використання майна, що не забороняється законодавством України.
 • Тип будівлі. Є наприклад житлові будівлі, в яких розташовані нежитлові приміщення торгового чи офісного цільового призначення. А є будівлі бізнес-центрів чи розважально-торгових центрів. Вартість нежитлових приміщень в таких будівлях буде суттєво відрізнятися.
 • Поверховість. Нерухомість такого типу може бути розміщена в підвалі, цоколі, першому і останньому поверхах, або на середньому поверсі. Всі ці поверхи мають свій рівень привабливості, а відповідно впливають на формування ціни нежитлового нерухомого майна.
 • Місцерозташування. Для такого типу приміщень дуже важливе його місце розташування. Для офісу важливо, щоб замовнику було зручно до нього дохати, припаркувати свій автомобіль біля будівлі. Для торгового важливо, щоб поруч було зона із щільною пішохідною прохідністю, максимально активністю громадян – наприклад біля станцій метро. Найвищу цінність мають об’єкти нерухомості, що розташовані в центрі міста.

Експертна оцінка приміщення в м. Києві

Не секрет, що наша оціночна компанія розташована в центрі міста Києва, а тому послуга експертна оцінка приміщення в м. Київ є найбільш актуальною. Ми досконало знаємо столицю, постійно досліджуємо вартість 1 кв.м. такого типу майна: його ринкову вартість, ціну оренди.

Але ми також визначимо оціночну вартість нежитлового приміщення в іншому населеному пункті нашої країни. Це не проблема, якщо Ви не можете приїхати до нашого офісу. Скористайтесь послугою Вайбера чи Електронної пошти і пришліть нам копії документів. Готову роботу ми надішлемо Вам Новою Поштою чи УкрПоштою. Всі деталі обговоримо з Вами по телефону. Раді Вам допомогти!