Оцінка нерухомості

Оцінка нерухомості є необхідною послугою для юридичних та фізичних осіб при безлічі юридичних, нотаріальних та фінансових оформленнях та операціях. Основна мета цієї послуги – це визначити ринкову (оціночну) вартість нерухомого майна на дату проведення оцінки.

Важливо! Звертаємо Вашу увагу! Нижче на цій сторінці, в даній статті, Ви знайдете всі відповіді на актуальні питання щодо даної послуги! 

Вартість оцінки нерухомості є різною для всіх об’єктів нерухомого майна, в залежності від мети оцінки. Ціна послуг станом на 2021 рік:

Вартість оцінки житлової нерухомості, у тому числі земельних ділянок і гаражів для нотаріуса (дарування і успадкування першої лінії споріднення), банку, суду, страхової, посольства, соціальних служб, бухгалтерії, податкової, розподілу при розірванні шлюбу тощо.

Квартири, кімнати

Житлові будинки, дачі, таунхауси, котеджі

Земля, земельні ділянки (будівництво будинків, ОСГ, паї, садівництво)

Гаражі, паркінги, гаражні бокси

1000-1500 грн.

1000-1500 грн.

1000-1500 грн.

1000-1500 грн.

від 3 годин до 1 дня

від 3 годин до 1 дня

від 3 годин до 1 дня

від 3 годин до 1 дня

Вартість оцінки нежитлової, комерційної нерухомості для всіх вище вказаних цілей

Нежитлові приміщення: магазини, кафе, офіси, склади та інші

Будівлі і споруди

Комплекси будівель і споруд

Земельні ділянки комерційного цільового призначення

від 1500 грн.

від 2000 грн.

від 2500 грн.

від 1000 грн.

1 день

1-2 дні

1-3 дні

1-2 дні

Вартість та строки оцінки інженерних комунікацій встановлюються індивідуально після надання всієї необхідної інформації.

До оцінки нерухомості ми відносимо:

 • оцінка квартири. Сюди можна віднести і оцінку кімнат в гуртожитках, комунальних квартирах, просто окремих кімнат в житлових квартирах;
 • оцінка будинків. В цій групі знаходяться всі типи будинків: дачі, котеджі, таунхауси, житлові будинки;
 • оцінка гаражів, паркомісць. Всі типи гаражів, гаражних боксів, машиномісць чи паркінгів;
 • оцінка земельних ділянок, землі. До цієї групи віднесемо всі типи земельних ділянок, будь-якого цільового призначення: для ведення будівництва, особистого селянського господарства, садівництва, комерційного призначення та інші;
 • оцінка нежитлових приміщень: офісів, магазинів, кафе, ресторанів, майстерень, складів;
 • оцінка будівель або окремо розташованих споруд;
 • оцінка комунікацій: системи водопроводу, каналізації, опалення, електрифікації.

Коли найчастіше потрібна оцінка нерухомості?

Найчастіше оцінка нерухомості необхідна в таких цілях:

 • для нотаріуса: укладення договору дарування, успадкування (оформлення права на спадщину за законом); обміну майном, оформлення договору купівлі-продажу нерухомості;
 • для пред’явлення в суді: розподілу майна при розлученні, вирішення судових спорів шляхом судового процесу;
 • для банку: укладення іпотечного договору, «перепідписання» такого договору, залучення кредитних коштів, передачі майна під заставу для кредитування;
 • для страхової;
 • ретроспектива – визначення вартості на певну дату (минулий тиждень, місяць, рік). Більш детально про цю послугу читайте за посиланням.
 • для бухгалтерії, соціальних служб, пред’явленні в податковій, посольстві, вирішення сімейних (особистих) спорів та інші, менш поширені цілі.

Оцінка нерухомості

Що впливає на вартість послуг із оцінки нерухомості?

На вартість послуги із оцінки нерухомості впливає перш за все тип нерухомості: наприклад оцінка квартири буде коштувати дешевше аніж будинку або будівлі. Також вагомим фактором при ціноутворенні є мета оцінки, приклади яких ми навели вище. Наприклад оцінка квартири чи землі для купівлі, продажу, дарування (нотаріуса), її ще називають оцінка для цілей оподаткування або податкова, коштує дешевше за оцінку такого майна для банку чи суду. Важливе також місце розташування майна! Оцінка нерухомого майна в Києві дешевше, аніж оцінка нерухомості в Київській області. Тому для того, щоб точно дізнатися вартість послуги визначення оціночної вартості квартири, будинку, гаража тощо, зателефонуйте в офіс оціночної компанії «Хорив» — контакти на сайті.

Що в результаті отримує замовник оцінки нерухомості?

Замовник оцінки нерухомості отримує звіт про незалежну (експертну) оцінку майна. До речі, більшість замовників експертної оцінки думає, що в результаті він отримає щось на кшталт довідки чи виписки, в якій буде просто вказано вартість. Насправді ж звіт із експертної оцінки – це як наукова робота, де є основна інформація щодо об’єкту оцінки, його вартості, також є додаткова інформація, у тому числі копії сертифікатів та свідоцтв оцінювача і оціночної компанії, яка виготовила дану роботу.

Звертайте увагу на те, що звіт, який буде використаний для нотаріуса, має містити ідентифікатор на титульній сторінці, по якому нотаріус його знаходить в базі. Такий звіт зареєстрований в «єдиній базі звітів з оцінки майна».

Звертаємо також і Вашу увагу на те, що у нашій компанії оцінка нерухомості коштує дешево, в порівнянні із вартістю інших компаній. Ми постійно досліджуємо ціни конкурентів та пропонуємо Вам тільки найкраще.

Завітайте до нашого офісу або зателефонуйте нам, та отримайте професійну фахову консультацію щодо експертної оцінки нерухомості в Києві, Київській області та Україні.

оцінка нерухомості Київ, Україна

«Питання-відповіді» щодо послуги по визначенню оціночної вартості нерухомості в Україні в 2021 році

«Яка ціна оцінки нерухомості для продажу?» Сьогодні така послуга коштує в середньому 1000 грн. за звіт. Додатково не враховуйте вартість за реєстрацію, що в 2021 році стала безкоштовною.

«Коли потрібна реєстрація звіту, висновку про вартість?» Реєстрація звіту або висновку про вартість, про яку ми загадали вище, потрібна лише фізичним особам, що продають квартиру або гараж, інший об’єкт нерухомості і укладають договір в нотаріуса. Таку послугу ще називають «для цілей оподаткування».

«Скільки буде коштувати така робота для суду (розподілу, сплати судового збору) чи іншої цілі? Чи потрібно в такому випадку реєструвати звіт?» Вартість такої роботи складатиме від 1000 грн. Реєстрація в даному випадку не потрібна. Вона потрібна лише для фізичних осіб, що укладають договір купівлі-продажу, у тому числі при даруванні і успадкування не першої лінії споріднення, обміну і укладенні договору довічного утримання.

«Чи впливає стан будинку, квартири чи гаража, будівлі або нежитлового приміщення на ринкову вартість?» Так, звісно фізичний стан впливає на вартість Вашої власності. Навіть при реєстрації, ми обов’язково відмічаємо фізичний стан. Він може бути , наприклад, незадовільним або непридатним, добрим чи відмінним. Все це враховується і приймається до уваги!

«Який я отримаю документ після оцінки?» Цей документ називається «звітом про експертну оцінку». Якщо у замовника немає документів і йому потрібно звернутися із позовом до суду, наприклад, для сплати судового збору чи розподілу, то ми виготовляємо документ «висновок про вартість майна».

«Скільки діє експертна оцінка нерухомості або як довго дійсним є такий документ?» У Вас є пів року, щоб використати його із певною, корисною для Вас, метою.

«Хто платить за експертну оцінку нерухомого майна в 2021 році?» Чіткої відповіді точно немає і в Законодавстві України це не зафіксовано. Але із практики ми скажемо, що в 95% випадків, її сплачує продавець, в 3% покупець, а в 2% сторони сплачують послугу спільно і порівну.

«Я плачу велику кількість податків при продажу або оформленні спадщини! Яку Ви зазначите вартість в звіті? – це питання стосується фізичних осіб» Ми зазначаємо ринкову вартість, яку можемо погоджувати із замовником. Але майте на увазі, що при вказанні заниженої оціночної вартості, модуль відхилить звіт при реєстрації.

«А якщо перереєструвати звіт або оцінку для продажу?» Кожна повторна реєстрація звіту є платною! Якщо Ви готові заплатити за реєстрацію повторно, то ми із радістю Вам допоможемо.

«В мене є будинок і земельна ділянка, і їх потрібно оцінити – це одна робота? Вона оформлюється одним звітом або документом?» Ні, це дві окремих роботи, які окремо реєструються (для фізичних осіб при продажу) і оформлюються окремими документами.

«В мене є одна земельна ділянка «під будівництво», що поділяється на дві частини – це один звіт із експертної оцінки?» Швидше за все, у Вас дві окремих земельних ділянки, що мають різні кадастрові номери. Навіть, якщо номер відрізняється на одну цифру, то це різні об’єкти нерухомого майна, що можуть мати різне цільове призначення, а значить і різну ринкову вартість. Частіше за все, житловий будинок розташовується на ділянці «для будівництва житлового будинку», а поруч знаходиться ділянка «для ведення особистого селянського господарства».

«Ви проводите оцінку державної нерухомості? А комунальної?» Так, ми визначаємо вартість комунального майна для оренди. А державну нерухомість оцінюємо для оренди і бухгалтерського обліку, і для інших цілей.

«Чи потрібна реєстрація звіту про оцінку нерухомості, що знаходиться у власності юридичної особи?» Реєстрація звітів в єдиній базі ФДМУ потрібна лише тоді, коли продаж здійснюється фізичною особою.

«Чи визначаєте Ви вартість збитку приміщення чи будівлі?» Так, але все залежить від особливостей і цілі роботи. Наприклад, оцінку збитку квартири після затоплення ми проводимо. Ціни на такі послуги визначаються індивідуально – все залежатиме від об’ємів роботи і особливостей об’єкту, а також форми власності (приватна, державна чи комунальна власність).

«Чи враховується вартість меблів при визначення вартості квартири, житлового будинку?» У більшості випадків, меблі впливають на вартість всього об’єкту, як позитивний фактор і це завжди враховує оцінка нерухомості. Це може бути в середньому 10% від загальної вартості квартири чи будинку, якщо укомплектованість є повною і це якісні меблі, у тому числі побутова техніка. Якщо вартість техніки чи меблів потрібно визначити окремо, то це окрема робота, в якій буде зазначено вартість кожної позиції окремо.

«Ви надаєте послуги тільки в Києві?» Ні, ми працюємо по всій Україні. Не залежно від місця розташування Вашого об’єкту. Також працюємо на правому і лівому березі Києва, Київської області. Готову роботу можемо Вам надіслати Новою Поштою.

«Як визначається вартість 1 кв.м житла, нерухомості?» Вартість 1 м2 житла, будинку, приміщення або квартири, визначається порівняльним підходом. Таким методом визначається і вартість земельних ділянок, паїв.

«Чи оцінюєте Ви недобудови, будівлі незавершеного будівництва?» Так, ми виконуємо таку роботу! Коштує вона від 1500 грн. і є досить складною. Але є такі випадки, коли краще замовити будівельно-технічну експертизу. Таку експертизу краще замовляти тоді, коли будівля або будинок на початковому етапі будівництва – відсотків 10-15% готовності.

«Хто може бути замовником послуги?» Перш за все замовником може бути власник або співвласник. Також може бути замовником фізична особа по дорученню. Інколи замовником може бути і третя сторона, що звертається із позовом до суду. Все залежить від цілі і ситуації.

«Чи рецензуєте Ви звіти із експертної оцінки нерухомості? Скільки коштує рецензія?» Така послуга проводиться нашими експертами і досить часто! Це стосується всіх видів житлової і комерційної нерухомості (квартир, будинків, тощо). Вартість встановлюється індивідуально. Про терміни теж дізнавайтесь в офісі компанії.

Якщо у Вас виникли додаткові питання – надсилайте нам їх на пошту або вайбер. Ми в свою чергу будемо їх розміщувати в себе на сайті і давати на них професійні відповіді!

Дешева і професійна оцінка нерухомості від компанії «Хорив» — це можливість укласти будь яку угоду із користю.