Єдина база звітів з оцінки майна

Доброго дня! Сьогодні я Вам розповім про Єдину базу звітів з оцінки майна: для яких цілей вона була створена, хто має доступ до цієї бази та в яких випадках потрібно проводити реєстрацію оцінки в єдиній базі звітів.

З якою метою було створено базу звітів з оцінки майна?

Єдина база звітів з оцінки майна, яку ще називають електронним реєстром оцінки ФДМУ, була створена ФДМУ для контролю за якістю оціночної діяльності. Доступ до цієї бази, цього реєстру, мають працівники фонду, суб’єкти оціночної діяльності, нотаріуси. Працівники ФДМУ здійснюють постійний моніторинг цієї бази та виявляють правопорушників серед оцінювачів та їхні неякісні звіти із оцінки, після чого оцінювача може бути покарано у вигляді штрафу або ж анулювання його сертифікату. СОД здійснюють реєстрацію звітів у цій базі, а нотаріуси ж користуються цією базою для перевірки достовірності інформації щодо виконаної оцінки та оцінювача і оціночної компанії, яка проводила цю оцінку.

Вхід до єдиної бази звітів з оцінки майна

Вхід до бази здійснюється із сайту ФДМУ: заходите на сайт фонду – далі в розділі головного меню «Діяльність» знаходите розділ оцінка – далі вибираєте «вхід до єдиної бази» — ми бачимо, що є два варіанти входу: для СОД (оціночних компаній), та нотаріусів. Заходимо як СОД. Ми зайшли до цієї бази та бачимо як вона виглядає.  З лівою сторони знаходиться список майна серед якого можна вибрати саме те, що нас цікавить. Вибравши один із пунктів верхньої частини цього списку ми можемо переглянути ті звіти, які вже зареєстровані та внесені в реєстр. Нижче розташовані пункти вибору типу майна, де ми проводимо реєстрацію потрібного нам об’єкту оцінки. Вибираємо наприклад «Житлова нерухомість» — переходимо до цього пункту – ми бачимо відкрилася таблиця, в яку вносить вся основна інформація щодо майна, яке оцінюється та інформація щодо оцінювача і СОД, який проводив оцінку. В пункті житлова нерухомість ми можемо зареєструвати об’єкти, що відносяться до житлової нерухомості: квартири, кімнати, частини квартир, житлові та садові будинки.

Зареєструвавши звіт із оцінки майна ми отримуємо ідентифікатор, персональний номер цього звіту, який було зареєстровано. Цей ідентифікатор буде вказано на титульній сторінці звіту про оцінку. Ось ми відкрили один із звітів та бачимо, як виглядає цей номер, ідентифікатор. Нотаріус, ввівши цей номер в базі, зможе легко знайти цю оцінку, та перевірити достовірність всієї інформації щодо виконавця та об’єкта оцінки.

В яких випадках нам потрібно реєструвати оцінку в єдиній базі? Реєстрація звітів потрібна при укладенні договору купівлі-продажу, укладенні договору дарування, окрім першої лінії споріднення (в цьому випадку реєстрація не обов’язкова), оформленні права на спадщину, передачі майна під заставу (укладення договору іпотеки).

Якщо у Вас виникли додаткові питання – телефонуйте нам. Також Ви можете знайти багато цікавої інформації у нас на сайті.