Оцінювач нерухомості: квартир, землі, будинків, приміщень, будівель

оцінювач нерухомостіОцінювач нерухомості – це оцінювач, який має відкриту кваліфікацію за напрямком «Оцінка об’єктів у матеріальній формі», та спеціалізацію в межах цього напрямку «Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості) у тому числі землі, та майнових прав на таке майно». Така спеціалізація має номер 1.1.

Такий фахівець з галузі оцінки нерухомого майна, може оцінювати наступну нерухомість:

  • Квартири. Вартість оцінки квартир складає від 750 грн. Застосовується така послуга для нотаріуса, суду, страхової, банку, цілей оподаткування, сплати судового збору, соціальних служб, укладення договору оренди, для розподілу квартири при розлученні. Для замовлення оцінки квартири, потрібно надати: копії правовстановлюючого документу, технічного паспорту на квартиру, паспорт або посвідку про тимчасове проживання.
  • Кімнати. Вартість оцінки кімнати становить від 750 грн. До оцінки кімнат, також відноситься оцінка кімнати в гуртожитку, комунальній квартирі, а також просто окремої кімнати в житловій квартирі. Для оцінки кімнат потрібна такі документи: на право повної або часткової власності, технічний паспорт на кімнату або квартиру, паспорт або посвідка. Така робота використовується: в суді, нотаріуса, банку, страховій, сплати судового збору, оренди тощо.
  • Будинки. Вартість оцінки будинку становить в середньому 400-500 грн. Оцінка будинків найчастіше замовляється для: сплати судового збору, цілей оподаткування, укладення договорів дарування, оренди, купівлі-продажу, міни, банку, розподілу майна при розлученні, страхування та іншого. Для замовлення оцінки житлового будинку, потрібно мати: документ на право власності, технічну документацію на будинок, паспорт Замовника.
  • Оцінка землі. Оцінка земельних ділянок вартує сьогодні від 400 грн. Оцінити таке майно потрібно для таких цілей: нотаріуса, банку, суду, страхування, оподаткування, бухгалтерії, сплати судового збору, оренди, продажу та іншого. Для замовлення оцінки землі, потрібні такі документи: державний акт або інший правовстановлюючий документ, у тому числі витяг або довідка нового зразку, паспорт та ідентифікаційний номер.
  • Оцінка комерційної нерухомості: будівель, споруд, нежитлових приміщень. Вартість оцінки такого типу нерухомого майна становить від 1500 грн. В більшості випадків вартість визначається індивідуально. Ми проводимо оцінку майна в комунальній власності, а також в державній та приватній власності для: бухгалтерії, переоцінки чи оцінки основних фондів або основних засобів, укладення договору оренди, залучення інвестицій, банку, страхової, суду, продажу, нотаріальних операцій.
  • Оцінка паркінгів, гаражів. Вартує така робота 750 грн. Для замовлення оцінка гаража чи паркінга надайте копії технічного паспорту на гараж, документ на право власності, паспорт чи посвідка Замовника.

Більше інформації щодо оцінки нерухомості за посиланням.

Яку вартість встановлю оцінювач нерухомості?

Проводячи оцінку майна, оцінювач нерухомості встановлює ринкову вартість. Ринкова вартість є найбільш об’єктивною та відображає реальну ринкову ціну нерухомості.

Визначаючи ринкову вартість, оцінювач враховує поправки на торг, фізичний стан оцінюваного майна, курс валют та інші фактори – проводить відповідно коригування.

Досить часто ринкову вартість також називають оціночною, що по суті є одним і тим самим. Оціночна вартість визначається для цілей оподаткування, тобто для нотаріальних дій: укладенні договорів, оформленні спадщини та іншого.

Чи здійснює оцінювач нерухомості виїзд на об’єкт? Чи можна провести оцінку нерухомості без виїзду?

У більшості випадків, оцінювач нерухомості виїжджає «на об’єкт оцінки» для його вивчення, фото фіксації, а також збору необхідної інформації. Виїхавши на об’єкт, оцінювач може краще зорієнтуватися щодо особливостей оцінюваного майна. Тут буде доречною мудрість «Краще раз побачити, чим сто разів почути».

Провести експертну оцінку без виїзду, оцінювач теж може – це не забороняє законодавство.  Наприклад при проведенні оцінки для нотаріуса, виїзд в 99% не проводиться. В даному випадку він просто не потрібен, та й плюс це додаткові витрати для замовника. Інколи замовники надають в оціночну компанію фото майна, які використовуються як додаткове джерело інформації. По фотографіям візуально встановлюється фізичний стан майна.

Найчастіше виїзд необхідний, коли виготовляється звіт із оцінки для суду, страхової служби, банку, бухгалтерії, посольства або візового центру, інших соціальних та державних, комунальних служб. А таких випадках оцінювач нерухомості виїжджає на огляд нерухомого майна. Вартість такого виїзду входить у вартість послуги.

До уваги. Дізнавайтесь більш детально про вартість та строки виконання оцінки нерухомості за цим посиланням.