Мінімальна оцінка нерухомості. Мінімальна оціночна вартість

мінімальна оцінка нерухомостіЩо таке мінімальна оцінка нерухомості? Що таке мінімальна оціночна вартість? В цій статті дамо відповідь на ці та інші питання. Розглянемо це поняття більш детально, розповімо в чому ж саме відмінності.

Оцінка нерухомості – визначення справедливої ринкової або оціночної вартості будь якого об’єкту нерухомості: квартири, будинку, землі, будівлі, споруди, вбудованого приміщення, недобудованої споруди, інженерних комунікацій, гаражного боксу. В більшості випадків ця вартість відображає середньоарифметичне значення вартості 1м2 нерухомого майна, тобто «по середній планці» — середньо ринкову.

Мінімальна оцінка нерухомості – визначення мінімальної ринкової або оціночної вартості нерухомості на дату оцінки. Ця вартість відображає мінімальну оціночну вартість 1 м2 такого типу майна, тобто «по нижній планці».

Мінімальна оцінка нерухомості на практиці

У нас є об’єкт оцінки, наприклад нехай це буде однокімнатна квартира, по вулиці Лютеранській, площею 50 м2. Нам потрібна мінімальна оцінка нерухомості, тобто визначити в даній ситуації мінімальну оціночну вартість квартири.

Ми оцінюємо такий об’єкт нерухомого майна порівняльним підходом, тому нам потрібно підібрати орієнтовно чотири максимально схожих аналоги або об’єкти порівняння. Використавши джерела Інтернету, ми побачили максимально схожі квартири із нашим об’єктом оцінки наступної вартості: 3 аналоги по 50 000$, 1 квартира за 60 000$, 6 квартир по 80 000$. Ми відбираємо із найнижчою вартістю: 3 по 50 000$ і 1 за 60 000$. Врахуємо те, що площа всіх квартир 55м2.

Підібравши максимально дешеві аналоги, ми проводимо мінімальну оцінку нерухомості – визначаємо мінімальну оціночну або ринкову вартість. Проводимо розрахунки: (3*50 000$+60 000$)/4=52 500$. Далі отриману вартість ми ділимо на нашу загальну площу квартир аналогів: 52 500$/55 м2=955$ і ми отримуємо середньоарифметичну мінімальну вартість одного квадратного метру такого житла. Далі цю суму ми множимо на площу нашої оцінюваної квартири: 955$*50м2=47 750 м2. Ми отримали мінімальну оціночну вартість нерухомості.

Які коригування використовують при мінімальній оцінці нерухомості?

Визначаючи мінімальну оцінку нерухомості, оцінювач використовує ті ж самі поправки, що і при середньо ринковій оцінці нерухомості. До уваги беруться такі характеристики: загальна та житлова площа, планування, тип проекту, фізичний знос, внутрішнє оздоблення, інженерні комунікації, відстань до центру, місце розташування, матеріал конструктивних елементів.

А от при мінімальній оцінці коригування на торг може сягати до -15%, коли в середньому воно складає -5% від загальної вартості майна.

Чи може чимось загрожувати мінімальна оцінка нерухомості?

Мінімальна оцінка нерухомості відповідає всім вимогам національних стандартів та законодавства України, у тому числі вимогам ФДМУ. Вона легко отримує позитивну рецензію, так як при розрахунках використовують реальні аналоги та всі дані не сфабриковані.

Замовник та оцінювач ризикують у випадку заниженої оцінки, яка порушує всі норми та стандарти, так як не відповідає реаліям ринку нерухомості.

Якщо Вас цікавить більш детальна інформація щодо мінімальної оціночної вартості Вашого майна – телефонуйте нам, ми з радістю Вам відповімо на всі запитання щодо цієї послуги.