Оцінювач квартири. Вартість оцінки квартири

Детально про вартість оцінки квартири, згідно мети оцінки:

для купівлі-продажу, цілей оподаткування, для нотаріуса 1000 грн./1 день
для дарування або оформлення спадщини із реєстрацією в «Єдиній базі звітів з оцінки майна ФДМУ» 1000 грн./1 день
для дарування або оформлення спадщини без внесення до «Єдиної бази звітів із оцінки майна» 750-1500 грн./1 день
для суду, розподілу майна через суд 750-1500 грн./1 день
для страхування 750-1500 грн./1 день
для банку, пролонгації договору іпотеки, переукладення договору іпотеки, для кредитування, під заставу 750-1500 грн./1 день
для оренди, визначення вартості оренди квартири 750-1500 грн./1 день
для бухгалтерії, посольства, соціальних служб, візових центрів 750-1500 грн./1 день
Оцінка квартири, якщо відсутні всі документи на майно 750-1500 грн./1 день
для сплати судового збору 750-1500 грн./1 день
Оцінка квартири на визначену дату або «ретроспектива» 750-1500 грн./1 день

Більш детально про «ретроспективу».

Яку вартість визначає оцінювач квартири?

оцінювач квартириОцінювач квартири визначає ринкову вартість квартири або кімнати, також часто називають оціночну, на дату оцінки, яка вказується в «звіті про незалежну оцінку майна».

Ринкова вартість відображає реальну та об’єктиву вартість даного типу житла, вказує її ціну, яка є актуальною на ринку нерухомого майна.

Вартість вказується в національній валюті згідно курсу НБУ. Офіційний курс гривні щодо іноземних валют можна переглянути на сайті НБУ.

Балансова або інвентаризаційна вартості не мають нічого спільного із ринковою вартістю нерухомості. Досить часто замовники думають, що коли в технічному паспорті вказано вартість наприклад в 200 000грн., то і ринкова її вартість буде схожою. Ні, ці числа будуть відрізнятися.

При визначенні ринкової вартості, оцінювач враховує такі характеристики оцінюваної квартири:

  • Фізичний стан будинку, квартири. Рівень внутрішнього оздоблення. Фізичний стан відображає наявність пошкоджень конструктивних елементів будинку чи квартири: наявність тріщин в стінах, фундаменті, пошкодження покрівлі будинку. А внутрішній стан показує нам, який рівень внутрішнього оздоблення має житло: має ремонт, потребує ремонту – тобто без ремонту, після будівельників з оздобленням або без.
  • Розташування. Експертна оцінка враховує місце розташування квартири відносно: зупинок громадського транспорту, станцій метрополітену, електричок, трамваїв; парків, озер, місць відпочинку; центру міста; розважальних та торгових центрів. Також враховується відстань від об’єкту оцінки до центру міста або обласного центру.
  • Додаткові переваги. Додаткові переваги для будинку, де розташована оцінювана квартира: пасажирський та громадський ліфти, паркінг підземний або надземний, дитячий майданчик, озеленення території, охорона, камери відео спостереження та всі основні комунікації (електрика, газ, система опалення, водопостачання, інтернет, телефонія). Додаткові переваги для квартири: наявність підігріву підлоги, вмонтовані меблі та техніка, укомплектованість побутовою технікою та меблями, внутрішня охорона з датчиками руху, панорамний вид із вікон.

Більш детально про те, як проводиться оцінка нерухомості в Україні.

Що таке «занижена вартість квартири» або «занижена оцінка»? Які можуть бути ризики?

Занижену вартість квартири оцінювач встановлює за проханням замовника, для ухилу від сплати повної суми податку, від операцій із майном, що оцінюється.

Оцінювач квартири, шляхом маніпуляцій із даними, та іншим хитрощам, які призводять до отримання заниженої вартості нерухомого майна, вказує в експертній оцінці ринкову вартість, яка є в рази нижчою від реальної її вартості.

Основну небезпеку від такої роботи несе оцінювач квартир, адже він підписує звіт, а отже і відповідає за нього і ризикує втратити своє свідоцтво, шляхом його анулювання ФДМУ.

Замовник заниженої оцінки квартири ризикує тільки в разі розірвання договору купівлі-продажу. В такому випадку сума буде компенсована не в повному обсязі, а саме та, яка була зазначена в договорі згідно оцінки нерухомості.

Що таке мінімальна вартість оцінки квартири? Що вона відображає?

Мінімальна вартість відображає мінімальну ринкову вартість квартири, що оцінюється. Оцінювач квартири підбирає аналоги, які мають найнижчу ціну на ринку. Наприклад є десять однакових квартир, які мають схожі характеристики, але різну ціну. Чотири із них коштують по 25 000$, дві по 35 000$, а інші чотири – по 50 000$. Оцінювач вибирає чотири квартири, які мають найнижчу ціну в даному випадку — 25 000$ і отримує в результаті мінімальну ринкову вартість.

Чи може оцінювач квартири визначити її ринкову вартість, якщо відсутні всі документи?

Так, оцінювач квартири може визначити ринкову вартість квартири, якщо відсутні всі документи на об’єкт такого типу нерухомості. Для цього потрібно знати основні параметри житла: його загальну площу, кількість кімнат, поверховість, фізичний стан, наявність додаткових переваг, адресу місце розташування. Знаючи цю інформацію, можна визначити ринкову вартість.

Така робота досить часто використовується в цілях сплати судового збору.

Ми виконуємо експертну оцінку квартири як в м. Київ, так і в інших містах області та України.