Оцінка комерційної нерухомості

оцінка комерційної нерухомостіОцінка комерційної нерухомості – це сукупність процесів, ціллю яких є визначення оціночної вартості нерухомості на дату оцінки, враховуючи методологію оцінки і особливості комерційного нерухомого майна.

Проводить таку роботу оцінювач нерухомості, який має досвід в цьому напрямку діяльності, а також всі необхідні дозвільні документи – в народі просто «ліцензії».

Комерційна нерухомість – це нерухоме майно, основним цільовим призначенням якого є комерційна діяльність. Належить таке майно до «нежитлового фонду». До такої нерухомості можна віднести: офісні приміщення, склади, виробничо-складські приміщення, магазини або торгові приміщення, адміністративні будівлі та бізнес-центри, адміністративно-виробничі будівлі, промислові будівлі і споруди.

Вартість оцінки комерційної нежитлової нерухомості

На вартість послуги із незалежної оцінки комерційної нерухомості впливають наступні показники: місце розташування, площа, ціль оцінки, кількість об’єктів нерухомості.

Ціна оцінки комерційного майна від оціночної компанії «Хорив»:

  • для нотаріуса – від 2500 грн.;
  • для банку – від 1500 грн.;
  • для суду – від 1500 грн.;
  • для бухгалтерії – від 1500 грн.;
  • для оренди – від 1500 грн.

Вартість експертної оцінки комунального майна для оренди, у тому числі державного майна, встановлюється індивідуально. В середньому ціна такої послуги становить від 2000 до 3000 грн.

Терміни виконання такої роботи складають 1-2 дні.

Оцінка комерційної нерухомості: що формує ринкову вартість такого майна?

Оцінка комерційної нерухомості проводиться експертами, які мають багаторічний досвід такої роботи. Щоб правильно визначити ринкову вартість, нам потрібно знати всі тонкощі та особливості цього ринку нерухомості, а також особливості такої власності:

  • Місцерозташування: адреса, окремий вхід, фасадний вхід. Важливо не тільки те, де саме локально розташоване комерційне майно. А також дуже важливо знати, чи має окремий вхід приміщення, чи виходить будівля або приміщення до вулиці, чи має вона фасадний вхід в будівлю або нежитлове приміщення. Оцінювачі стверджують, що це найважливіший ціноутворюючий фактор для такого типу майна.
  • Поверховість. Якщо це нежитлове приміщення, то важливо на якому поверсі воно розташоване. Для магазинів, кафе, ресторанів, офісів ідеальним розташуванням буде перший поверх будівлі. Підвальні та цокольні приміщення мають меншу вартість. Але наявність окремого фасадного входу до цокольних та підвальних приміщень, робить їх більш привабливими за приміщення на середніх та останніх поверхах. Бувають випадки, коли наприклад офіс розташований на двох чи трьох поверхах. В такому випадку це збільшує складність роботи, а отже і вартість послуги із оцінки нерухомості.
  • Площа. Фактор площі пов’язаний із двома вищевказаними факторам. Будівля загальною площею 1000 м2, що розташована в місті Києві на вулиці Шота Руставелі, буде мати більшу вартість за будівлю площею 2000 м2, розташованою в Києві по вулиці Милославська.
  • Фізичний стан. Ну з цим і так все зрозуміло 🙂 : «Чим гірше, тим дешевше. І навпаки».

Оцінка комерційної нерухомості в Києві і Україні

Ми проводимо оцінку комерційної нерухомості в м. Київ, а також в інших регіонах України. У нас є досвід визначення ринкової вартості приміщень, будівель, майнових комплексів порівняльним та доходними підходами. Це дає нам змогу максимально точно визначати вартість такої власності.

Ми співпрацюємо із бухгалтерами, нотаріусами, банками і фінансовими установами, судами і адвокатами, юристами і юридичними компаніями, державними і комунальними організаціями. Наш багаж знань, дає змогу надавати високоякісні консультації громадянам та бізнесу.

Наші телефони та адреса вказані на сторінці контакти.