Оцінка підприємства

Оцінка підприємства є сьогодні найактуальнішою та найскладнішою роботою в сфері оціночної діяльності. Для визначення вартості такого типу майна потрібно мати великий досвід роботи та серйозний рівень знань, що дає змогу провести оцінку даної складності. Перед тим як почати ознайомлюватися з етапами такої роботи та всіма підводними течіями, що можуть зустрітися на шляху, рекомендуємо Вам прочитати такі статті «Експертна оцінка в сьогоденні» та «Оцінка майна».

Насамперед спробуємо пояснити, що мається на увазі під словом підприємство! Підприємство – це суб’єкт господарювання, який є самостійним, зареєстрованим компетентними органами з дотриманням усіх вимог законодавства України, ціллю якого є отримання прибутку або ж некомерційна діяльність, що задовольняє інші потреби.

Цей суб’єкт може включати в себе матеріальну власність: нерухоме та рухоме майно (автомобілі, будь який інший транспорт, техніка, обладнання, будівлі або комплекс будівель, нежитлові приміщення, товар, земельні ділянки та інше), та інтелектуальну власність (програмне забезпечення, торгові марки, сайти, акції).

Як проводиться оцінка підприємства?

Оцінка підприємства поділяється на такі основні етапи:

 • Збір інформації: замовник надає потрібну для оцінювача інформацію. Ця інформація включає в себе: дані щодо власника майна, його технічні характеристики (площа, рік побудови, тип будівлі, стан, конструктив – ця вся інформація може міститися в інвентаризаційних справах або технічних паспортах – це стосується будівель, приміщень), відомості щодо місця розташування (адреса).Якщо це обладнання, потрібно надати його перелік (список), дані щодо моделей, марки, стану, балансової і залишкової вартості, року вводу в експлуатацію та року випуску. Що ж стосується КТЗ (автотранспорту): рік випуску, рік реєстрації, марки, моделі, комплектації, вид трансмісії, колір, пробіг, наявність пошкоджень, тип пального (основна інформація може міститися в свідоцтві про реєстрацію КТЗ).

  До збору інформації можна також віднести огляд майна – де оцінювач фотографує, описує, обстежує та занотовую потрібну йому для роботи інформацію. Щодо інтелектуальної власності: потрібна інформація від бухгалтерії щодо доходів, платежів, витрат, а також дані щодо власника (підприємства, якому воно належить).

 • Обробка даних та формування звіту – це є основним та найбільш складним процесом. На цьому етапі оцінювач використовує весь свій набутий роками досвід: аналізується ринок, вивчаються зміни в економіці країни, вплив цих змін на формування попиту та пропозиції, коливання курсу валют по відношення до державної національної валюти (в нашому випадку гривні), консультується з колегами та використовує всю зібрані відомості вже на практиці.
 • Завершальний етап – друк звіту, його підписання та передача замовнику. На цьому етапі оцінювач перевіряє роботу на наявність помилок, якщо потрібно вносить корективи та зшиває, прошиває і підписує звіт.

Як формується вартість оцінки підприємства?

На вартість оцінки підприємства перш за все впливає його особливість, індивідуальність, що напряму пов’язане з складністю виконання такої роботи. Для того щоб визначити вартість такої оцінки потрібно ознайомитися з основною інформацією, яка наведена вище в цій статті. Зорієнтувати приблизно по вартості послуги дуже складно, тому просимо віднестися з розумінням, коли фахівець просить Вас надати дані щодо Вашого підприємства в усній або письмовій формі.

Для того щоб надіслати нам запит — скористайтеся нашою електронною поштою, що вказана на сторінці «контакти». Для отримання більш детальної консультації завітайте до нашого офісу або ж скористайтеся телефоном – ми будемо раді відповісти на всі Ваші питання.

Основні цілі оцінки підприємства.

Основними та найбільш поширеними цілями оцінки підприємства є:

 • ухвалення управлінських рішень (наприклад власник хоче дізнатися скільки коштує на сьогоднішній день його підприємство для подальшого планування своїх дій: продаж, ліквідація);
 • отримання кредитних коштів (для того щоб отримати кредит під заставу потрібно знати його ринкову вартість);
 • продаж, купівля, залучення іноземних інвестицій (щоб інвестору розуміти в що він вкладає кошти і за яку суму, в разі потреби, його можна продати з урахуванням всіх ризиків);
 • реорганізація;
 • переоцінки основних фондів;
 • страхування;
 • передача в оренду;
 • судові спори між співвласниками.

Звертайтесь до нашої компанії «Хорив» та отримайте якісне високопрофесійне обслуговування.