Звіт про експертну оцінку майна. Оціночний акт

Звіт про експертну оцінку майна. Оціночний актЗвіт про експертну оцінку майна називають по різному, хоча це його справжня і офіційна назва. Цей документ часто називають оціночним актом, довідкою про незалежну оцінку, висновком про вартість. Назв може бути безліч, але роль вона виконує одну – дає чітко зрозуміти, яку вартість має оцінюване майно, про яке йдеться в такому звіті.

В цій статті ми пояснимо, що мається на увазі під звітом про незалежну оцінку. Розповімо, як має виглядати такий документ, якою має бути його структура і форма. Також обговоримо і пояснимо інші цікавості, факти і аспекти такої роботи. Отож рухаємось вперед.

Як має виглядати звіт про експертну оцінку майна? З чого він складається?

Звіт про експертну оцінку майна або оціночний акт, як ще часто його називають, має вигляд технічного проекту, технічної документації. Тобто це невеликий журнал, що має головну сторінку (титульний лист), тіло звіту (його основну частину) і додатки. Все це має бути прошитим і пронумерованим, а вже потім скріплюється печаткою і підписами оціночної компанії та виконавця.

Звіт про незалежну оцінку ми можемо поділити на чотири основні частини:

Титульний лист або головна сторінка. На цьому листі міститься інформація щодо назви об’єкту оцінки, його адреси, а також дані виконавця і його підпис. Якщо це оцінка для цілей оподаткування, то на титульній сторінці зазначається ідентифікатор за базою ФДМУ.

Висновок про вартість майна. Ця сторінка містить всю головну і необхідну інформацію щодо майна, вартість якого визначалася. Висновок містить дані щодо дати оцінки і складання звіту, назву об’єкту і його адресу, назву замовника та власника, курс валюти, ринкову або оціночну вартість, підпис і печатку виконавця, всі дані щодо виконавця, та головне – мету оцінки.

Тіло звіту. Це частина звіту, де міститься вся основна інформація щодо термінології, методології, підходів оцінки, розрахункова і аналітична частина.

Додатки. В додатках містяться сертифікати і свідоцтва, тобто ліцензії компанії-виконавця, а також всі копії документів, що використовувалися при формування і виготовленні такої роботи. Наприклад, для оцінки квартири потрібно надати правовстановлюючий документ, технічний паспорт і паспорт замовника – ці документи додаються до звіту і містяться в додатках.Звіт про експертну оцінку майна. Оціночний акт 2

Чим відрізняється висновок про вартість майна і звіт про експертну оцінку?

Звіт про експертну оцінку майна. Це офіційна документація, що має юридичну силу, де чітко встановлено ринкову вартість нерухомості чи іншого майна. Його можна використовувати для всіх цілей, в залежності від вказаної мети на сторінці висновку. Зрозуміло, що якщо мета «для цілей оподаткування», то використати таку роботу «для пред’явлення в суді» Ви не зможете.

Висновок про вартість майна. Бувають випадки, коли Замовник не має документів на майно, що потрібно оцінити. В такому випадку ми надаємо Висновок про вартість майна, який має таку ж саму юридичну силу, що і звіт, але не може бути використаним «для цілей оподаткування» або «для пред’явлення в нотаріуса».

Найбільш поширені питання, що стосуються звітів про експертну оцінку

Який термін дії звіту? 6 місяців.

Чи можна вносити зміни до такого документу? Так, зміни можна вносити! Але це не стосується закінчення терміну дії. Якщо шість місяців минуло, то роботу потрібно переробляти. Просто «обновити дату» експерт не може, адже це буде порушенням норм і законів про оціночну діяльність в Україні.

Чи має він юридичну силу в цифровому (електронному) вигляді? Ні! Він має бути в роздрукованому, паперовому вигляді. У вигляді електронного файлу такий документ не надається і юридичної сили він не має.

Наша компанія виконує експертну оцінку майна рухомого і нерухомого типу, оцінку комерційної і житлової нерухомості, активів і цінних паперів, транспортних засобів і обладнання в Києві, регіоні, а також в інших містах України. Консультуємо без вихідних! Ми щодня надаємо консультації фізичним і юридичним особам, що стосуються визначення оціночної вартості майна всіх типів.