Вулиця Кожум’яцька

Історія

Вулиця Кожум’яцька є однією із найдавніших вулиць м. Києва, столиці Київської Русі. Вулиця носить свою назву в згадку про ремісників кожем’як, що колись заселили цю вулицю, відповідно її і назвали в честь урочища Кожем’яки.

Існує також легенда, що тут проживав український (зустрічається також як «руський» від Київська Русь ) богатир Микита (Кирило) Кожем’яка, який славився своєю могучою силою та хоробрістю. За легендою богатир міг розірвати більше двох, складених разом, бичачих шкур. Прославився Кожем’яка тим, що рятуючи дочку київського князя, він вбив злого змія.

В жителів Київської Русі змій також був уособленням зла та символом кочовиків, які були ворогами Русі.

Дія п’єси українського письменника Михайла Петровича Старицького «За двома зайцями» відбувається на Кожум’яцькій вулиці. У п’єсі автор зачіпає проблему соціальної нерівності, висміює життя українських русифікованих міщан столиці.

Вулиця була забудована цехами та одно – двоповерховими будинками, в яких жили ремісники. В кінці 1980-х років стару забудову знесли. На початку 2000-х тут розпочали будівництво нових малоповерхових будинків, що за архітектурою нагадують історичну забудову цього урочища.

Екскурсія

1

Вулиця Кожум’яцька пролягає від Верхнього Валу та прилучається до вулиці Дегтярна. В пішохідній досяжності знаходиться ст.м. «Контрактова площа».

2

Початок Вулиці Кожум’яцька зі сторони Верхнього Валу.

3 4 5 6 7 8 9 10 11

Висновок

Кожум’яцька вулиця є безцінним скарбом України в історичному, духовному і культурному сенсі цього слова. Ви можете прогулятися по цій вулиці насолоджуючись її гармонією, красою архітектури та затишністю рельєфу цієї місцевості, відчути як Ви стаєте часткою історії.

Вулиця має досить зручне місце розташування: близько центр міста, в пішохідній доступності метрополітен, трамвайна та маршрутна зупинка. Високий рівень та швидкий темп розвитку соціальної та інженерної інфраструктури дає можливість для комфортного проживання та ведення бізнесу.

Забудована вулиця малоповерховими сучасними будинками в стилі бароко та модерн. Наявні в продажу одно та дворівневі квартири від однієї до п’яти кімнат, нежитлові приміщення торгового та офісного призначення, паркінги, особняки.