Вулиця Хорива

Історія

Вулиця Хорива – вулиця історичної місцевості Поділ, що входить до складу Подільського району. Пролягає вулиця від Замкової гори, вулиці Житньоторзької до вулиці Набережно — Хрещатицької.

Назва вулиці походить від імені одного з засновників Києва – Хорива — брата Щека, Кия та Либіді.

Після пожежі, що сталася на Подолі в 1811р., вулицю було прокладено за проектом Вільяма Гесте (петербурзького архітектора).

На вулиці збереглися будівлі середини та кінця XIX століття в стилі класицизму, неоренесансу, історизму.

Екскурсія

1

Вулиця пролягає паралельно Верхньому та Нижньому Валам. В пішохідній доступності знаходиться станція метрополітену «Контрактова площа».

 

2 3

Початок вулиці від підніжжя Замкової гори. Зліва розташовано Житній Ринок. З правої сторони — Флорівський монастир.

Флорівський монастир (інколи зустрічається як Фролівський) вважається найдавнішим жіночим монастирем м. Києва. Названо на честь Святих Флора і Лавра. Відомий з шістнадцятого століття.

Над відновленням монастиря, який постраждав після великої пожежі, працював український архітектор Меленський Андрій.

Ігуменями цього монастиря ставали графиня Апраскіна, княжна Катерина Милославська та княгиня Шаховська. Послушницею Флорівського монастиря була княгиня Наталія Долгорукова.

4

Житньоторзька вулиця.

5 6 7

Будинки №№1/2,1,1А,1Г – садиби другої половини дев’ятнадцятого століття, побудовані київським архітектором Головановим Ф.Ф. Стиль – класицизм, історизм.

8 9

Будинки №№2,2А,2Д – садиби дев’ятнадцятого століття. Побудовано в стилі історизму київським міським архітектором Кривошеєвим О.С.

10

Церква Миколи Притиска (храм святого Миколая Чудотворця) – пам’ятка архітектури  XVII–XVIII ст. Стиль – українське бароко.

11

Під №5 розташований житловий будинок, який було побудовано в 1838 році українським архітектором італійського походження Людвіком Станзані. Стиль – класицизм.

12 13

Будинок №7.

14

Житловий будинок №4. Побудований в 1900-х роках. Стиль – історизм. Раніше на цьому місці (приблизно 17ст.) знаходилася садиба сотника С. Туптала (соратника Богдана Хмельницького). В 1830-х роках будинок було знесено. В 1836 році купець Ф. Курлюков, новий власник, споруджує на місці знесеного будинку цегляні крамниці і будинок.

До нашого часу будинок змінив ще не одного власника та зазнав серйозних змін: перебудов, перепланувань. Будинок на сьогоднішній день експлуатується та знаходиться в доброму стані.

15

Вулиця Притисько-Микільська, яка веде до церкви Успіння Богородиці Пирогощої.

16 17

На фото житловий будинок №11А. Побудований в кінці дев’ятнадцятого століття київським архітектором Крауссом Андрієм-Фердінандом Кіндратовичем. Стиль – неоренесанс.

18

Садиба повітового дворянського училища – пам’ятка архітектури. Будівля розташована на розі вилиць Хорива та Костянтинівська.

19 20 21

Житловий будинок 17-18 ст., відомий під фольклорною назвою «Будинок Петра І». Розташований на розі вулиць Костянтинівської та Хорива. Стиль – українське бароко.

Сфотографовано з паркінгу, що прилягає до вулиці Костянтинівська.

22

Тильна сторона «Будинку Петра І», що виходить до вулиці Хорива.

23 24

Житловий будинок №16/7 у стилі класицизм. Побудовано вкінці 19 ст.

25 26 27 28 29

Будинок №18/10. Садиба, побудована в другій половині 19ст. Стиль – історизм.

30 31

Будинок №31А. Садиба, побудована вкінці 1890-х років українським та російським архітектором Горденіним М. М. Стиль – історизм.

32

На будинку, що розташований на розі Хорива та Волоської, зображено мурал художника із Австралії Фінтана Магі. Графіті присвячене темі збереження навколишнього середовища та екології.

33 34 35 36 37

Будинок №22/28. Збудовано вкінці 1980-х років за спецпроектом «прибалтійських» будинків.

38 39 40 41 42

Будинок №46. Побудовано на початку 19ст. Стиль – історизм. У наш час там розташоване посольство Іспанії.

43 44

Вихід до Дніпра закриває елеватор. Нажаль раніше об’єкти промисловості будувались як на околиці, так і в центрі міста. Можливо з часом цю будівлю знесуть і кияни та гості столиці зможуть милуватися водами Дніпра.

Висновок

Вулиця Хорива має велику історію, яка бере свій початок з заснування міста Києва Хоривом, Щеком, Києм та Либіддю. Вулиці знаходиться в центрі столиці на Подолі. Прогулюючись по вулиці, Ви можете помилуватися прекрасною архітектурою, а втомившись – присісти та відпочити за чашкою чаю в одній з тихих кав’ярень Подолу.

Вулиця Хорива зручна як для проживання так і для ведення бізнесу. В пішохідній досяжності знаходиться метрополітен, в безпосередній близькості центр міста. Мікрорайон Поділ, де розташована вулиця, характеризується високим рівнем ділової активності, про що нам каже велика к-сть новозбудованих офісних центрів. Для відпочинку тут є фітнес центри, спа салони, кав’ярні, ресторани, музеї.

Ринкова вартість 1 кв.м житлової нерухомості, що пропонується до продажу на вулиці Хорив, складає в діапазоні 1500 – 3000 доларів США. Від 3000 до 5000 доларів за 1 м2 Ви зможете придбати апартаменти класу «люкс»

Середня ринкова вартість 1 м2 нежитлової нерухомості (офісні, торгові приміщення) становить 2000 доларів США.