Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р.: прогноз, огляд ринку, аналітика

Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 (1)Якою буде ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р.? Чи буде вона зростати і далі? Якою буде ціна на землю? І що буде із ринком нерухомості в країні? На це та інше відповідають незалежні експерти компанії «Хорив».

Як показує експертна оцінка нерухомості, із весни до осені 2019 року, ціна на об’єкти житлової і комерційної нерухомості суттєво зросла. Але давайте будемо тверезо дивитися на речі. Ми аналізуємо перш за все нерухомість Києва і не менш великих міста, таких як Одеса, Львів. Ситуація на периферії дещо інша, адже там спостерігається відтік населення до великих міст мільйонників.

Ми не розглядаємо і не аналізуємо нерухомість, що розташована в селах і маленьких містах. Адже там позитивних змін не прогнозується і їх там просто не можу бути від слова взагалі! Квартири, будинки, будівлі та інше там може продаватися вічність і його там ніхто не хоче купувати. І таку нерухомість просто не розглядають як інвестицію – вона не принесе прибутку інвестору, а отже і інвестувати в неї немає сенсу.

Винятком можуть бути тільки туристичні міста, де зростає кількість туристів, а отже є перспектива розвитку і економічного росту.

Що ж стосується Києва, Одеси, Львова, то тут ситуація є дуже сприятливою і позитивною. Незважаючи навіть на постійне зростання нових житлових комплексів, ціна на житлову нерухомість продовжує зростати. Вартість оренди на житло теж постійно зростає.

Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р. показує позитивне зростання

Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р. показує позитивне зростання. Можна проаналізувати прості цифри, які ніколи не обманюють. Однокімнатні квартири ще весною 2019 року коштували 25-30 000$ в Деснянському, Дніпровському, Солом’янському, Святошинському та Дарницькому районах. Сьогодні ж ціни на аналогічні об’єкти складають 30-35 000$.

Оренда однокімнатної квартири складала ще минулого року 5-6 000 грн. І це була максимально найнижча цінова пропозиція на ринку нерухомості в столиці. Сьогодні ж вона складає мінімум 7-8 000 грн. орендної плати за місяць. В цю вартість не враховані комунальні платежі.

І цьому стрімкому росту цін є пояснення. По-перше, економіка перебуває в стані «підйому». По-друге, ми бачимо зміцнення національної валюти по відношенню до американського долару і євро. По-третє, зростає золотовалютний резерв (запас) держави. Є також і інші позитивні фактори, а є і негативні чинники, такі як війна на сході України.

Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 (3)

Ринок землі в 2020 році: прогноз, ціна землі в Україні та інше

Гарною новиною стало зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель і паїв. Відтепер, ми можемо стати частиною цивілізованого світу і приєднатися до країн із вільною економікою. Мораторій безумовно був і є раковою пухлиною, що порушувала право громадян вільно розпоряджатися своєю приватною власністю. На цьому наживався олігархат і агрохолдинги монополісти.

Грубо кажучи, в Україні, разом із мораторієм було закріплене кріпацьке право. Селянин, який є власником паю, не може його продати або здати за нормальну ціну в оренду. Коли в інших країнах Європи вартість 1 га с/г землі складає від 20 до 60 000$, то в Україні ціна одного гектару сягає в середньому 1 000$, а от і 500$ за 1 га.

Важливо, щоб землю могли купувати іноземні інвестори, які зможуть про стимулювати швидке зростання вартості хоча б до 3-5 000 $ за гектар.

Восени 2020 року ринок землі має стати вільним, цивілізованим, що дасть змогу українцям вільно продавати і вигідно здавати в оренду землю. А фермер матиме змогу вкладати кошти у власну землю, а не виснажувати її бездумно технічними культурами, адже людина цінує тільки своє, приватне.

Цікаво! Дізнатися, які фактори можуть впливати на ціноутворення земельних ділянок, можна в статті «оцінка землі».

Більше купують житлової нерухомості (квартир), менше купують гаражі та склади

Ринок нерухомості в Києві і Україні розвивається саме в напрямку житлової нерухомості. Що стосується комерційної нерухомості, то тут більшим попитом користуються невеликі офісні і торгівельні приміщення. Великими площами або поверхами вже купують рідко, так як це було раніше.

Є об’єкти, які втрачають свою цінність. Ними є гаражі, а особливо металеві. Вони втрачають свою цінність, адже їм на заміну з’явилися паркінги. А от, що стосується паркінгів, то їхня ціна тільки зростає. Сьогодні середня ринкова вартість паркінгу в Києві складає від 10 до 30 000$.

Як показує експертна оцінка приміщень, меншим попитом користуються складські і виробничі приміщення. Особливо ті, що мають дуже великі площі. Ціна на таке майно не зростає.

Але найбільше купують саме квартир невеликих площ: від 30 до 60 кв.м. Попитом користується первинний і вторинний ринок. Там ми спостерігаємо найбільший «стрибок» цін вгору.

Ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 (2)

Так все ж таки, якою буде ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р.?

Так все ж таки, якою буде ціна на нерухомість в Києві і Україні в 2020 р.? Вона буде позитивно зростати – це безумовно стосується житлової нерухомості. Із запуском ринку землі в Україні, також прогнозується і зростання цін на землю.

А от ціни на великі промислові і виробничі майнові комплекси буде залежати від активності інвесторів, а також від якості кредитування бізнесу в державі.

Врешті-решт прогноз у нас позитивний, особливо це стосується Києва. Якщо Ви хочете інвестувати в дешеві об’єкти, що розташовані в області, то ми не обіцяємо отримання прибутків в майбутньому. Швидше за все, нерухомість в невеликих населених пунктах буде тільки дешевшати, про що ми вже згадували вище.

А ми в свою чергу будемо слідкувати за ситуацією в країні і інформувати Вас про зміни! Слідкуйте за нашим сайтом і знайте більше!