«Ретроспектива» або оцінка на минувшу дату

«Ретроспектива» або оцінка на минувшу дату

«Ретроспектива» сьогодні масово використовується для вирішення судових спорів та інших спірних питань. Таку послугу замовляють не тільки юристи чи адвокати, а і просто громадяни (фізичні особи). Що ж дає така оцінка? Які її функції ти що криється під назвою «ретроспектива»? Розкриємо ці питання більш детально.

Ретроспектива (в експертній оцінці) — звіт із оцінки майна, що встановлює ринкову вартість на певну дату в минулому часі (минувшого місяця, року).

Тобто у нас є наприклад квартира, яку Ви купували спільно із якимось громадянином і так склалося, що цей громадянин просить Вас повернути його частину коштів. Але на Вашу думку та сума, яку він хотів би отримати від Вас не відповідає реальності. Квартира купувалася наприклад за 30 000$ і Ваші частки складали по рівній частині в грошовому еквіваленті по 15 000$. А від Вас виммагають повернути наприклад 20 000 чи 25 000$, аргументуючи це тим, що пропозиції на таку нерухомість змінилися.

Що ж робити в такій ситуації, як довести свою правоту та підкріпити її офіційними документами? Вам потрібно звернутися в оціночну компанію з проханням надати Вам послуги із оцінки майна, а саме замовити «ретроспективу» з оцінки. В результаті Ви отримаєте документ, в якому буде вказана дата, на яку Ви хочете дізнатися ринкову вартість оцінюваного майна, а також вартість об’єкту оцінки, яка буде аргументованою та підтвердженою.

Яка інформація буде міститися в звіті про оцінку майна, а саме в «ретроспективі»?

В такому звіті буде наступна інформація:

  • відомості про оціночну компанію та оцінювача;
  • дата оцінки та складання звіту;
  • курс валют згідно НБУ на дату оцінки;
  • адреса та основні характеристики об’єкта оцінки;
  • методологія та інша інформація щодо процедури проведення оцінки.

Така робота буде мати юридичну силу та буде скріплена печаткою і підписами виконавців, в нашому випадку оцінювачем та оціночною компанію (керівником).

Бувають випадки, коли в замовника відсутні документи на обєкт оцінки, що робити в такому випадку?

Якщо по якісь причину у Вас немає документів, Вам потрібно надати наступну інформацію:

  • для оцінки квартири, кімнати – адреса, загальна площа, кількість кімнат, поверх та поверховість, фізичний стан квартири на дату оцінки;
  • для оцінки будинку, котеджу, таунхаусу, дачі – адреса, загальна площа, рік побудови, фізичний стан будинку, матеріал конструктивних елементів;
  • для оцінки гаражу, боксу – адреса, загальна площа, наявність додаткових приміщень (підвал, оглядова яма), матеріал конструктивних елементів, фізичний стан;
  • для оцінки земельної ділянки – адреса, загальна площа, цільове призначення, наявність комунікацій (газифікація, електрика, водопостачання), наявність під’їзду та його стан.
  • для оцінки нежитлового приміщення – адреса, фізичний стан, загальна площа, поверх, цільове використання, наявність окремого входу.
  • для оцінки будвель та споруд – рік побудови, адреса, фізичний стан, цільове використання, поверховість.

Щодо інформації по іншим об’єктам дізнавайтесь в оцінювачів.

Якщо у Вас виникли питання щодо цієї послуги – зателефонуйте нам, відповімо Вам з радістю.