Прогноз цін на нерухомість 2019

Прогноз цін на нерухомість 2019Сьогодні 11 листопада і 2018 рік майже закінчився, то ми вже можемо зробити наш невеликий прогноз цін на нерухомість 2019 року. В цій статті ми виділимо основні моменти, згідно яких ми робимо ті чи інші припущення.

Більше уваги ми акцентуємо саме на житлову нерухомість. Хоча, якщо і житло зростає в ціні, то і інше майно набуває цінності, у тому числі комерційна нерухомість (офіси, склади, магазини). Сьогодні оцінка нерухомості нам дає змогу зрозуміти, що ринок починає оживати і ціни починають набувати плюсових показників.

Мінімум пройдено

Якщо ще в минулому році, ринок нерухомості в Україні був перенасиченим дешевим житлом, то сьогодні кардинально все змінилося. Ось, наприклад, в Києві можна було придбати доволі непогану однокімнатну квартиру за 20 000$, що до 2014 року було просто не можливим. Так ось, ціна на нерухомість була «на дні» і покупців майже не було. Вибір був досить різноманітним, це стосувалося і земельних ділянок, і житлових будинків.

Сьогодні ми ж бачимо, що таких цін вже немає. Якісну однокімнатну квартиру вже складно придбати за 25-30 000$, як показує нам на практиці експертна оцінка квартири. Тобто ріст цін досяг 30%. Звичайно, що ситуація в регіонах гірша, але там вона покращуватися вже не буде ні за яких обставин, адже в Україні і світі набуває популярності тенденція переїзду в великі мегаполіси.

Отже прогноз цін на нерухомість в 2019 році є досить позитивним. Мінімум пройдено і ціни починають рости. Можна також і проаналізувати середню зарплату українців. Якщо в 2014-2015 році, а це був пік кризи, заробітна плата складала 5-6000 грн. в середньому по країні, то сьогодні вона зросла до 10-12 000 грн. Зрозуміло, що це є теж позитивним сигналом зростання купівельної спроможності громадян.

Основні фактори, що слугують позитивним сигналом для росту цін

Є основні фактори, що завжди впливають на економіку країни, а також дають можливість робити прогноз цін на нерухомість 2019 і наступних років:

  • Стабільність курсу. Порівняно із минулими роками, українська гривня більш-менш укріплена і зазнає незначних коливань. Вона ще залежна від траншів і експерту українського зерна за кордон, а також від кількості іноземної валюти в середині країни. Все ж таки збільшення золотовалютного запасу і підтримка МВФ – це позитивні сигнали для України.
  • Зростання доходів. Українці починають збільшувати свої доходи. Хтось заробляє гроші в сусідніх країнах ЄС: Польщі, Франції, Німеччині чи Чехії. Хтось заробляє їх в Україні. Але ми спостерігаємо поступове зростання мінімального доходу громадян – десь приблизно на 15-25%. До речі, наші заробітчани непогано інвестують в нашу економіку: на зароблені гроші, вони купують квартири і будують житлові будинки, розпочинають бізнес.
  • Ріст світової економіки. Зараз спостерігається світовий ріст економіки, а тому і ми відчуваємо його частково на собі.
  • Підтримка іншими країнами. Не забуваємо і про те, що ми не залишилися із своїми проблемами наодинці. Нас підтримує багато країн. Підтримка може бути фінансовою і військовою, а це добрий сигнал для інвесторів і поганий для агресивного сусіда.

Хоча в Україні досі триває війна із Росією, яка анексувала у нас Крим, ми наближуємось до її завершення. Навколо Російської Федерації затягують кільце у вигляді жорстких економічних санкцій. Ресурси «тануть» і все менше фінансів залишається на війну. А без додаткового фінансування, тимчасово окуповані території будуть швидко звільнені. При цьому, в Росії ситуація погіршуватиметься, що призведе до територіального розколу і економічного колапсу.

При зростанні напруги в середині Російської Федерації, Українці зможуть отримати велику кількість російських інвесторів у вигляді простих громадян і бізнесу, що будуть до нас емігрувати. Росіяни будуть масово залишати свою країну і переїжджати до Білорусії, країн Прибалтики, а також до України. Вони купуватимуть житло і нежитлову нерухомість, а це позитивно вплине на нашу економічну ситуацію. Тому слідкуємо за розвитком подій і читаємо аналітику на нашому сайті. А ми робимо позитивний прогноз цін на нерухомість 2019 року!

І закінчимо нашу статтю поширеним українським висловом: «Так погано, що прийдеться долари міняти» 🙂