Оцінювач

Оцінювач – це досить відома професія, без допомоги якої не проходить більшість нотаріальних, юридичних і фінансових операцій. Професія оцінювача виникла досить давно та має велика коріння, адже з прадавніх часів все мало свою ціну і для того щоб її визначити, потрібна була людина, яка б вказала точну вартість того чи іншого майна. Так і виникла професія «оцінювач».

Сьогодні ця спеціальність набула більшого розмаху і отримати її може будь яка бажаюча людина, яка має для цього потрібні вимоги.

Отримання професії «оцінювача»

Що потрібно для отримання спеціальності «оцінювач«? Перш за все необхідно закінчити вищий навчальний заклад і здобути вищу закінчену освіту. Далі потрібно пройти необхідні курси із підготовки оцінювачів за певними напрямками.

Після проходження курсів ми проходимо стажування в будь якій оціночній компанії, яка має потрібний рівень практики в оціночній діяльності. Пройшовши курси ми складаємо іспити. До речі, всі ці послуги платні: тобто Вам потрібно буде оплатити курси, стажування теж безкоштовно Вам ніхто не підпише. Тому робимо висновок, що стати оцінювачем не так вже й просто!

Напрямки та спеціалізації оціночної діяльності

Склавши успішно іспити Ви отримуєте кваліфікаційне свідоцтво оцінювача. Отримавши кваліфікаційне свідоцтво, Ви стали повноцінним оцінювачем, яке може надавати послуги із оцінки нерухомості та майна за напрямком і спеціалізацією, що дозволені його свідоцтвом.

Що це за спеціалізації і напрямки? Всього існує два напрямки. В кожному напрямку є певна кількість спеціалізацій, які окремо відкриваються і дають певні можливості. Наприклад склавши іспити по напрямку 1 і отримавши спеціалізацію 1.1, Ви можете проводити оцінку нерухомого майна (будинків, квартир, гаражів, земельних ділянок), а отримавши спеціалізації 2.1 і 2.2, Ви зможете оцінювати інтелектуальну власність, цілісні майнові комплекси. Ви можете скласти іспити і отримати всі спеціалізації по всім напрямкам – цього законодавство України не забороняє.

Кваліфікаційне свідоцтво є безстроковим, а от проходити підвищення кваліфікації Ви зобов’язані кожних дві календарних роки, звісно якщо Ви хочете і на далі працювати в цій сфері.

Також важливо знати, що оцінювач несе відповідальність перед Законом України за виконання неякісної роботи.