Оціночна вартість нерухомості: квартир, будинків, землі, приміщень, будівель

Оціночна вартість нерухомостіЩо мається на увазі під словосполученням «оціночна вартість нерухомості»? Скільки коштує така послуга в м. Києві та Київській області? Як визначається така вартість? Що впливає на оціночну вартість нерухомого майна? Ця стаття розкриває основні аспекти цього поняття і дає зрозуміти, що «приховує» така послуга.

Оціночна вартість нерухомості – визначення вартості нерухомого майна (квартири, будинку, землі чи паю, приміщення, будівлі, іншої споруди чи об’єкту нерухомості) в грошовому еквіваленті, яка відповідатиме ринку, економічній і політичній ситуації, попиту і пропозиції, а також врахує всі особливості оцінюваного майна.

Оціночна вартість встановлює ринкову ціну нерухомого майна, за яку продавець може продати, а покупець хоче купити даний об’єкт.

Ціна послуг із встановлення оціночної вартості нерухомості в Києві (Київській області)

Тип нерухомого майна Ціна оцінки нерухомості для нотаріуса (купівля, продаж, дарування, успадкування), суду, банку, бухгалтерії, оренди / строки виконання
Квартира, кімната, частина квартири (більш детально …) від 700 грн. / 1 робочий день
Житловий будинок, дача, котедж (більш детально …) від 700 грн. / 1 робочий день
Земельна ділянка, земля, пай (більш детально …) від 700 грн. / 1 робочий день
Гараж, гаражний бокс, паркомісце (більш детально …) від 700 грн. / 1 робочий день
Нежитлове приміщення: офіс, склад, торгове приміщення, інше (більш детально …) від 1500 грн. / 1 робочий день
Будівля, споруда, комплекс будівель (більш детально …) від 2500 грн. / 1-3 робочих дні
Інженерні комунікації (більш детально …) індивідуально

 

До уваги! Ціна послуг із встановлення оціночної вартості нерухомості в комунальній або державній власності встановлюється індивідуально – все залежить вид особливостей і складності роботи. Ціну такої роботи дізнавайтесь в експертів компанії «Хорив», по телефонах, що вказані на сайті: на сторінці «контакти» або в шапці сайту.

Оціночна вартість нерухомості 4

Оціночна вартість нерухомості житлового типу — квартир і будинків

Оціночна вартість нерухомості житлового типу, а саме квартир і будинків, визначається порівняльним та витратним підходами. На думку експертів, незалежних оцінювачів нерухомості, порівняльних підхід є найбільш якісним і найкраще відображає реалії ринку. Витратний використовується лише в тих випадках, коли об’єкт оцінки має дуже унікальні риси, а ринок із таким майном майже відсутній. Наприклад, нам потрібно встановити оціночну вартість сільської глиняної хатки, яку перетворилась на руїну. В околиці таких будинків немає, тому правильно буде визначити вартість такого будинку саме витратним підходом.

При проведенні експертної оцінки квартир і будинків, експерт завжди враховує наступні критерії і параметри: фізичний знос, місце розташування, планування, проектування, рівень внутрішнього оздоблення, коефіцієнт торгу, загальну площу, житлову і додаткову площу, наявність додаткових параметрів, які можуть вплинути на формування ціни майна. Ці показники найбільше впливають на оціночну вартість квартири і будинку.

Оціночна вартість земельних ділянок, паїв

Оціночна вартість нерухомості у вигляді земельних ділянок, землі, паїв, визначається саме порівняльним підходом. Можна також застосувати і дохідний підхід, але він не зовсім доречний у визначення вартості землі.

Ми проводимо саме експертну оцінку землі, яку ще часто називають грошовою. Існує ще нормативна оцінка, але вона відрізняється від експертної грошової і використовується здебільшого в органах влади. Наприклад, для укладення договору про оренду земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства, між сільською радою і фермерським господарством, потрібно буде надати нормативну оцінку землі.

При проведенні оцінки землі, обов’язково враховується наступне: місце розташування ділянки, її цільове призначення, площа, рельєф (ухил), геометрична форма (ідеальною вважається ділянка прямокутної або квадратної форми), наявність асфальтованого під’їзду, доступність до інженерних комунікацій, торг.

Оціночна вартість комерційної нерухомості: нежитлових приміщень і будівель

Оціночна вартість нерухомості 5Оціночна вартість комерційної нерухомості: нежитлових приміщень і будівель, визначається двома підходами. Оцінювач нерухомого майна застосовує при розрахунках порівняльний і дохідний підходи. В більшості випадків, при правильних розрахунках, незалежний експерт отримує вартість, що за двома підходами майже не відрізнятиметься.

Експертна оцінка комерційної нерухомості завжди враховує економічне доцільне використання приміщення чи будівлі. Що це означає? Наприклад у нас є торгове приміщення, яке використовується як склад. Приміщення мало б набагато більшу цінність і приносило б більше доходів, якщо б використовувалося саме як магазин чи ресторан, але точно не як склад. При визначенні оціночної вартості приміщення, експерт обов’язково враховує його економічно-доцільне використання, тобто те, що призведе до збільшення доходів від його експлуатації.

При визначенні оціночної вартості нерухомості у вигляді приміщень або будівель, до уваги приймається наступне: функціональне призначення майна, економічно-доцільне використання, площа, поверховість, місце розташування, фасад, окремий вхід, наявність вітрини, додаткові характеристики, фізичний знос, якість проведеного ремонту чи його відсутність, наявність переваг та інше.

Оціночна вартість гаражів і паркомісць

Оціночна вартість гаражів і паркомісць (машиномісце, тобто місце для паркування автомобіля) визначається порівняльним підходом, способом співставлення цін на схожі об’єкти нерухомості. Тобто потрібно підібрати максимально схожі гаражні бокси чи паркінги, що будуть максимально схожі із нашим об’єктом оцінки, і визначити його оціночну вартість на дату оцінки.

Оцінювач такого майна, завжди враховує: місце розташування гаража чи машиномісця, його площу, наявність проведених ремонтних робіт, фізичний знос, інженерні комунікації, додаткові приміщення.

Оціночна вартість нерухомості «онлайн»

Оціночна вартість нерухомості 3Оціночна вартість нерухомості «онлайн» — це можливість замовити таку послугу із будь якого куточку України, не витрачаючи при цьому зайвого часу. Вам потрібно лише надіслати всі необхідні документи по вайберу чи електронною поштою, а потім забрати готовий звіт оцінки майна. На вартість послуги це ніяк не впливає.

Замовляючи оцінку нерухомості онлайн, Ви будете зобов’язані внести аванс або всю суму послуги, на картку чи рахунок виконавця. Ми не виконуємо роботу без попередньої часткової чи повної оплати! Ми цінуємо свій час та знання, тому просимо відноситись до цієї умови із розумінням.

Компанія «Хорив» визначить оціночну вартість нерухомості м. Києва і Київської області. Ми пропонуємо кращі умови: доступні і чітко обґрунтовані ціни, швидкі та стислі строки, якісна робота і професійна консультація, супровід різноманітних угод із нерухомістю в подальшому. Чекаємо на Вас в нашому офісі, що розташований на Подолі міста Києва.