Оцінка житла

Оцінка житлаОцінка житла в Києві, Дніпрі, Харкові, Львові чи іншому місті України, проводиться нашою компанію часто. Тому ми вирішили більш детально Вам подати дану статтю щодо такої послуги. Ми «пережуємо» вже багато разів викладений матеріал, що писався і в наших статтях, а також в інших джерелах. В цій статті буде йтися мова саме про оцінку тільки житлового майна.

Експертна оцінка житлової нерухомості – це визначення поточної ринкової вартості квартири чи житлового будинку, що враховує фізичний стан, торг, а також інші вагомі фактори впливу на ринку нерухомості в Україні. Визначена вартість є незалежним судженням експерта, яку можна оспорити шляхом рецензування.

Оцінка житла – що відноситься до цієї послуги?

Оцінка житла поділяється на два основних напрямки, що сюди відносяться:

Оцінка квартири і кімнати. Цей тип нерухомого майна є найбільш поширеним і розгалуженим саме в видах планування , у тому числі проектування. Квартири можуть бути первинного і вторинного ринку, одно і п’яти кімнатні, одно і дворівневі. Часто в квартирах, що розташовані на першому поверсі, змінюють цільове признання – в такому випадку це вже комерційна нерухомість, що не відноситься до даної статті.

Оцінка будинків. Сьогодні є близько п’яти видів житлових будинків в Україні: дачі або садові будинки, звичайні житлові, котеджі, таунхауси і клубні. Погоджуємось, що на рахунок клубних будинків виникають сумніви, адже в більшості випадків там розташовують квартири. Але все ж таки, вони будуються саме я житлові і на земельних ділянках такого цільового призначення, а не на ділянках із ціллю «будівництво багатоквартирних будинків». І поверховість їхня є обмеженою.

Всі ці об’єкти активно будують, експлуатуються, продаються і користуються попитом на українському ринку нерухомості. А отже і ціна їхня постійно змінюється, що може підтвердити будь який незалежний оцінювач.

Які параметри нерухомості враховує оцінка житла?

Оцінка житла враховує три головних і до п’яти другорядних параметрів, що формують цінову політику на таку приватну власність в нашій країні:

Адреса. Ваше житлове майно розташоване в серединній зоні міста чи в центральній. Квартира, що розташована в вулиці Зодчих, загальною площею 35 кв. м, сьогодні коштуватиме від 25 до 35 000 $. Схожа квартира на вулиці Лютеранській коштуватиме в три або п’ять разів більше. Чому так? Тому що перший варіант – це периферійна частина міста, так звана околиця. А другий об’єкт – це центр. Оцінка нерухомості завжди ґрунтується на цьому показнику і бере його до уваги.

Рік забудови. У Вас житло в новому комплексі? Чи це сталінка або хрущівка? Це дуже важливо, адже сьогодні вторинний ринок майже паралізований. І якщо новобудови користуються попитом і активно купуються, то із вторинними «хрущами» і «будинками епохи царя Гороха» справи ніхто мати не хоче.

Рівень ремонту. Косметика чи капітальний ремонт? Експерт завжди добре огляне житлові приміщення і визначить рівень оздоблення. При використанні сучасних дорогих матеріалів оздоблення, приміщення може солідно додати в вартості. Якщо ж приміщення будинку чи квартири не матимуть відповідного оздоблення і потребуватимуть проведення ремонту, то це зіграє на пониження.

Також є ще планування, поверховість і багато інших параметрів, які є другорядними. І їхній вплив не перевищує 5% впливу на загальну ціну житла. Варто брати до уваги саме найбільш головні, що ми привели вище.

Якщо потрібна оцінка житла, а документів немає? Чи можна визначити вартість не маючи документів на майно?

Вам потрібна експертна оцінка житла для особистих потреб або для якоїсь певної цілі, але у Вас немає документів або Ви їх втратили? Ми Вам допоможемо. Підготуйте наступні дані: адреса, рік будівництва (можна орієнтовно), загальна площа, поверх, фізичний стан. Знаючи ці основні параметри, оцінювач зможе максимально точно визначити ціну такої власності.

Щодо вартості послуг – вся інформація вказана на сайті. Дані для зв’язку теж присутні на сторінці контакти.