Оцінка приватного будинку

Оцінка приватного будинкуОцінка приватного будинку може проводитись із урахуванням вартості земельної ділянки, а може і окремо. Хоча більшість замовників вважає, що будинок – це невід’ємна частина земельних поліпшень, насправді ж це не так.

Житловий будинок і земельна ділянка – це два окремих об’єкти нерухомості, що мають різну вартість. Якщо будинок можна знести і побудувати інший об’єкт нерухомості: гараж, склад, адміністративний чи офісний комплекс, то ділянка залишається. Виходячи із цього, дуже часто буває так, що земля буває дорожче самих поліпшень, що на ній розташовані.

Сьогодні є достатньо велика кількість приватних будинків і це слід враховувати. Є котеджі і таунхауси, дуплекси і дачі. В сільській місцевості досить поширені «хатки мазанки», що побудовані із глини і дерева. Виконуючи розрахунок вартості такого майна, експерт завжди візьме до уваги тип будівлі, адже недоречно порівнювати вартість сучасного таунхауса і старої хатини.

Читайте також: «Оцінка землі»

Оцінка приватного будинку і землі оформлюються двома різними документами, тобто звітами про експертну оцінку

Оцінка приватного будинку і земельної ділянки оформлюється частіше за все двома різними документами. Хоча є випадки, коли замовник замовляє таку послугу для особистих потреб і просить, щоб вартість була вказана всього домоволодіння в цілому. В такому випадку в одному звіті визначається вартість будинку і землі разом, а додатково може вказуватися і вартість кожного об’єкт окремо.

А от у інших випадках, таких як бухгалтерський облік чи продаж, кожен об’єкт майна має бути оцінений окремо і мати свій індивідуальний звіт про експертну оцінку. Буває так, що власник має Державний Акт старого зразку, де вказано ділянку із двома площами: під будівництво і ОСГ. В такому випадку ділянки можуть не мати присвоєного кадастрового номеру, а без цієї інформації здійснити більшість угод просто неможливо.

Читайте також: «Оцінка земельної ділянки і житлового будинку»

Скільки коштує оцінка приватного будинку в Києві, Київській області і Україні? Коли потрібна дана послуга?

Оцінка приватного будинку коштуватиме від 750 грн. Така вартість буде актуальною для типової цілі і у випадку, якщо із будинком замовляється оцінка землі. Якщо ж потрібно визначити вартість тільки будинку, то ціна починається від 1000 грн.

Оцінка для суду при розподілу чи інших судових спорах коштуватиме від 1500 грн. Додатково буде визначатися вартість виїзду.

Оцінка для банку чи податкової коштуватиме теж від 1500 грн. Виконується звіт за одну-дві доби.

У випадку, коли в замовника відсутні всі документи на нерухомість, радимо Вам зателефонувати нам в офіс і отримати більше відомостей у вигляді професійної консультації. Експерт скаже, що потрібно підготувати і надати в офіс для подальшого формування висновку про вартість майна. Коштуватиме така послуга від 1000 грн.

Оцінка житлового будинку для нотаріуса коштує 2500 грн.

Читайте також: «Оцінка нерухомості»