Оцінка комп’ютерної техніки та іншого

Оцінка комп’ютерної технікиОцінка комп’ютерної техніки досить часто виготовляється і проводиться експертами групи компаній «Хорив». Є певна специфіка виконання такої послуги і певна кількість шаблонних запитань від замовників такої роботи, тому в цій статті ми спробуємо розкрити основні аспекти даної послуги. Отож радимо не пошкодувати кількох хвилин і прочитати дану статтю!

Комп’ютерна техніка включає в себе основну техніка і доповнюючи, що працює із нею «пліч-о-пліч». До основної відносяться комп’ютери і моноблоки, монітори і системних блоків, самі ж системні блоки, а також ноутбуки. Доповненнями є принтери, сканери, МФУ, відстежуючі пристрої, «безперебійники», акумулятори, сервери, інша техніка такого типу.

Найбільш поширені типи комп’ютерної техніки

Розглянемо найбільш поширені типи комп’ютерної техніки, що може оцінюватися і визначимо, які характеристики потрібно знати і що впливає на їхню вартість:

Ноутбуки. Із ноутбуком все зрозуміло. «Лептопи» складаються із невід’ємних  частин і кожна модель має свою стандартну комплектацію, що робить її оцінку більш простішою, порівняно із комп’ютерами, серверами, системними блоками.

Комп’ютери. Вони складаються із монітору і системного блоку, які можуть бути окремо придбані і продані. Є від’ємними частинами і легко можуть біти змінені чи модернізовані. Трішки інша ситуація із моноблоками. Додатково підключається клавіатура і мишка, а також інші пристрої (принтер тощо).

Монітори. Можуть відрізнятися маркою чи брендом, розширенням, типом (наприклад, рідкокристалічний). Без системного блоку не може бути використаний, тобто його експлуатація можлива в парі із «системником».

Системні блоки. Це найбільш складний тип комп’ютерної техніки, адже може бути модернізований: додана додаткова оперативна пам’ять, жорсткий накопичувач. В шкільні роки у кожного був комп’ютер, що зазнавав поетапної модернізації. Спочатку були жорсткі накопичувачі по 20 гігабайтів, потім по 40 і 80 GB.

Схожа ситуація була із «оперативкою»: спочатку по 128 Мб, потім по 256 і 512. Можна було поставити дві або три плати із оперативною пам’яттю – все залежало від кількості слотів на материнській платі. В кінцевому результаті вартість такого системного блоку могла зрости в три або п’ять разів – все було індивідуально.

Щоб оцінка комп’ютерної техніки була виконана якісно, нам потрібно розуміти технічні характеристики «системника»: відео карта, тип материнської плати, кількість оперативної пам’яті і кількість GB на жорсткому накопичувачу, тип процесора, а також інше.

Сервери. Тут аналогічна ситуація із системними блоками комп’ютерів. Сервер може бути шаблонного типу, невеликих розмірів, а може і займати всю кімнату або приміщення, а комплектація буде вражати кількістю сукупних параметрів і опцій.

Оцінювач завжди встановлює всі вищевказані параметри. Вони впливають на формування ринкової вартості такого обладнання.

Читайте також статтю: «Оцінка обладнання»

Оцінка комп’ютерної техніки для основних поширених цілей в Україні

Оцінка комп’ютерної техніки проводиться в місті Києві і в Україні для таких потреб:

  • Для постановки на баланс.
  • Для внесення до уставного фонду, капіталу підприємства.
  • Для списання.
  • При переоцінці основних засобів.
  • Для оренди.
  • Для страхування.
  • При виплаті або стягненні компенсації за втрачене, пошкоджене майно.
  • Для суду, банку, бухгалтерії, нотаріуса тощо.
  • Для бухгалтерського обліку та інших цілей.

Для того, щоб ми могли зорієнтувати Вас щодо вартості експертної оцінки такого майна, підготуйте його повний перелік і надішліть нам на info@khoriv.kiev.ua цю електронну пошту. Також є вайбер на цих номерах телефонів: (068) 564-30-64; (066) 843-05-77. До цих номерів також «прив’язано» і Telegram. Вартість також буде встановлюватися індивідуально. Все залежатиме від кількості і особливостей техніки, а також цілі оцінки.

Що впливає на вартість комп’ютерної техніки? Що враховує оцінка вартості комп’ютерів?

Оцінка комп’ютерної техніки завжди враховує його особливості або параметри, що були описані вище. Також впливатиме і рік введення в експлуатацію. Оціночну вартість формуватиме моральний і фізичний знос. Взагалі, кожний вид майна має свій термін життя, а на підставі цього буде визначено його знос, що дуже важливо при розрахунках.

Таку послугу не варто замовляти в дилетантів. Слід звернутися до експертів, що добре орієнтуються в даному питанні. «Хорив» має досвід в виконання таких робіт. Враховуючи, що IT-сектор в Україні постійно розвивається і набирає великого розміру, багато IT-компаній замовляють оцінку техніки в нашій компанії. Та й взагалі сьогодні ні один вид бізнесу, ні одна сфера діяльності не може обійтися без ноутбуків чи комп’ютерів. Тому, якщо Вам потрібна якісна експертна оцінка, ми будемо раді Вам допоїти і зробимо це залюбки!

Також радимо прочитати: «Оцінка основних засобів»