Оцінка для оренди

Оцінка для орендиОцінка для оренди стає більш витребуваною! Це й не дивно, адже кількість майна всіх типів постійно зростає і не завжди вигідно його купувати. Інколи набагато вигідніше орендувати екскаватор на дві години або укласти договір про оренду нежитлового приміщення на один рік.

І щоб укласти будь який договір про оренду нерухомістю чи майном, потрібно мати офіційний документ від експерта, що матиме дані щодо його ринкової вартості. Така вартість має бути зазначена на дату укладання даного договору.

Вартість, яку визначає незалежний експерт, є ринковою. І якщо Вам потрібно провести переоцінку для пролонгації діючого договору, то Ви маєте прийняти до уваги можливу девальвацію гривні. Тобто є в нас нежитлове приміщення (офіс), 1 м2 якого коштував 1500$. В наступному році вартість такого офісу еквівалентно долару США не зміниться, а от при різким змінам гривні може вже відрізнятися кардинально. Майте це на увазі!

Оцінка для оренди нежитлових приміщень та іншої нерухомості

Оцінка для оренди нежитлових приміщень та іншої нерухомості особливо актуальна для юридичних осіб. Ні один договір між орендодавцем і орендарем не може обійтись без звіту про експертну оцінку. Особливо це актуально для комунального і державного майна.

Що стосується оцінки нерухомості в приватній власності, то ми оцінюємо її не тільки в Києві, а в інших містах України. А от що стосується майна в комунальній власності, то за цією послугою краще звернуться до місцевої компанії.

Якщо визначити вартість оренди квартири не дуже складно, то із майновими комплексами чи будівлями, у тому числі із комерційними приміщеннями, ситуація набагато складніше. Експерт використовує два підходи розрахунку: порівняльний і дохідний. В такому випадку, щоб виготовити якісний звіт із оцінки навіть невеликого складу чи магазину, може знадобитися одну-дві доби.

Оцінка для оренди автомобілів та техніки (обладнання, меблів, інструментів тощо)

Оцінка для оренди автомобілів та техніки (обладнання, меблів, інструментів тощо) відрізняється в методах розрахунку. Вартість оренди автотранспорту розраховується із ринкової вартості автомобіля. А щоб визначити ціну автомобіля, потрібно провести аналіз схожих моделей транспорту, які мали б схожі параметри (тип і об’єм двигуна, додаткові комплектуючі і опції, рівень оздоблення салону, рік випуску тощо).

Ціна оренди обладнання і техніки теж визначається на підставі їхньої оціночної вартості. Хоча таке майно може бути проаналізоване порівняльним і витратним підходами. Інколи, за умови відсутності на ринку потрібних аналогів, експерт може проіндексувати вартість, за якою його було придбано. Такі дані можна отримати із балансу підприємства, який має кожен бухгалтер. Слід зазначити, що даний вид робіт є особливо складним, тому і ціна послуги визначається тільки після того, як було досліджено об’єкт аналізу (оцінювання).

Звертаємо Вашу увагу! Ми не визначаємо вартість автомобіля, що було ушкоджене внаслідок різних факторів. Тобто не визначаємо вартість збитку, наприклад, внаслідок ушкодження від падіння цегли на дах автомобіля ну і так далі.

Щодо технічного стану техніки! Ми не визначаємо технічний стан обладнання і техніки. Наприклад, є верстат, який передається в оренду якісь компанії чи фізичній особі. Орендодавець державний інститут, що виступає замовником даної роботи.

Замовник стверджує, що станок є не робочим і його потрібно оцінювати як металобрухт. Для того, щоб вартість даного майна була розрахована саме як металобрухт, нам потрібно мати офіційне підтвердження його несправності і неможливості ремонту від профільного експерта або інженера, сервісного центру.

Читайте корисні статті: «Оцінка обладнання» та «Оцінка автомобіля»

Оцінка для оренди державного, комунального і приватного майна

Оцінка для оренди приватного майна стосується всіх видів рухомого і нерухомого майна. Приватна (фізична) або юридична особа може передавати в користування все що завгодно: породистих коней, авто техніку, нотубуки, комп’ютери, меблі, устаткування і обладнання, екскаватори чи тягачі, навіть сільськогосподарське, будівельне чи садове обладнання, а також багато іншого.

Що стосується державного і комунального майна, то це швидше за все нежитлова нерухомість, автотранспорт або обладнання. Комерційна нерухомість зустрічається частіше, рідше оцінюється для оренди транспорт і техніка.

У ситуації із приватним майном все простіше. А от державне і комунальне майно частіше за все потребує рецензування, а це впливає на зростання вартості роботи. І пакет документів на замовлення послуги експертної оцінки може відрізнятися.

Радимо Вам прочитати: «Оцінка комунального майна для оренди»

Скільки коштує оцінка для оренди? Що отримує замовник? Як називається такий документ?

Оцінка для оренди коштує від 750 грн. Наприклад, оцінка комунального майна для оренди коштує в середньому за звіт 2000 грн. – це стосується міста Києва та Київської області.

Щоб ми змогли надати Вам інформацію щодо ціни нашої послуги, підготуйте нам стислу інформацію. Ось так вона має виглядати для приміщення: «Складське приміщення, загальною площею 250 м2, що розташоване на першому поверсі за адресою: м. Київ, вул. Лютеранська, буд. №Х». Або, наприклад, стислий опис транспорту: «Два легкових автомобіля KIA Optima та один зернозбиральний комбайн John Deere 1188». Ну і так далі.

Замовник отримує звіт про експертну оцінку.

Додаткова інформація в статті: «Оцінка для цілей бухгалтерського обліку»