Оцінка землі

Експертна грошова оцінка землі в Києві, Київській області, Україні

Вартість експертної грошової оцінки землі для індивідуального житлового будівництва, садівництва, особистого селянського господарства, паїв:

 • оцінка землі для продажу, дарування, оформлення спадщини, цілей оподаткування, нотаріуса – 2000-2500 грн.;
 • оцінка земельних ділянок для банку, суду, страхової, бухгалтерії, для інвесторів – від 700-1500 грн.;
 • оцінка на минувшу дату або «ретроспектива» — від 1000 грн.;
 • експертна оцінка землі, коли відсутні документи на майно – від 700 грн.
 • для передачі в оренду, сплати земельного податку – індивідуально.

Вартість послуг із грошової оцінки земельних ділянок комерційного призначення встановлюється індивідуально.

Які документи потрібні для замовлення експертної грошової оцінки землі?

Для успішного замовлення оцінки землі потрібні такі документи:

 • Державний акт або витяг. Інший правовстановлюючий документ.
 • Паспорт замовника, якщо це фізична особа. Якщо замовник юридична, то в такому випадку потрібне свідоцтво про реєстрацію юридичної особи або «виписку» нового зразку.

Що впливає на ринкову вартість земельної ділянки?

оцінка земліНа ринкову вартість земельної ділянки впливають такі характеристики:

 • Місцерозташування. Земельні ділянки всіх типів, розташовані максимально близько до великих міст або центру міста, мають найбільшу вартість. Наприклад в м. Києві є ділянки, які мають дуже складний рельєф, де будівництво та городництво майже не можливе, коштують дуже дорого. А земля із ідеальними показниками родючості та ідеальним рельєфом, виходом до води, лісу, але буде розташована в селі, де залишилось дві хатинки, буде коштувати «копійку».
 • Цільове призначення. Найдешевша земля цільового призначення: для ведення особистого селянського господарства, паї. На таких ділянках можна займатися городництвом або вирощувати інші культури, а от будівництво на таких ділянках заборонено. Найдорожча земля комерційного цільового призначення, особливо в великих мегаполісах.
 • Площа. Цей фактор взагалі по відношенню до землі дуже індивідуальний. Наприклад 10 кв.м. земельної ділянки комерційного призначення в центрі міста Києві можуть коштувати в десятки разів дорожче, за таку ж ділянку площею в 50 соток в якомусь маленькому населеному пункті Київської області. Тому цей фактор пов’язаний із іншими характеристиками.
 • Рельєф. Якщо ділянка має цільове призначення «для будівництва житлового або садового будинку», а її поверхня схожа на місяць. Відповідно для того, щоб привести її в нормальний вигляд, нормальну форму для будівництво, потрібно провести будівельні роботи по вирівнювання, а також привезти значну кількість грунту, а це все додаткові затрати. Тому цей фактор теж впливає на вартість земельної ділянки.
 • Інженерні комунікації. Наявність заведених на ділянку: газу, електрики, системи водопостачання, каналізації.
 • Під’їзд. Наявність під’їзного шляху, його стан: ґрунтований, асфальтований.

Як проводиться експертна грошова оцінка землі? Як визначається ринкова вартість ділянки?

Проводиться експертна грошова оцінка землі шляхом порівняння, тобто порівняльним підходом. Підбирають в інтернеті об’єкти порівняння, які мають схожі характеристики із нашим об’єктом оцінки: місце розташування, цільове призначення, інженерні комунікації. Підібравши потрібну кількість таких аналогів, проводяться розрахунки.

В результаті замовник отримає «звіт про експертну оцінку землі», в якому буде вся необхідна інформація що вартості майна.

При замовленні таких послуг, радимо Вам надати всю інформацію щодо вашого об’єкту нерухомості: чи є на ділянці будівлі, інженерні комунікації, який у неї рельєф, наявність під’їзного шляху. Ці всі параметри можуть збільшувати або зменшувати вартість оцінюваної нерухомості.

Чим відрізняється нормативна оцінка від експертної?

Це абсолютно дві різних роботи. Одна, та що експертна грошова, визначає реальну ринкову вартість земельної ділянки на дату оцінки, враховуючи всі вище вказані параметри. Інша ж, та що нормативна, визначає вартість якісних характеристик грунту.

Ми вже писали раніше статтю, про відмінність цих робіт, тому переходьте за посиланням та дізнавайтесь більш детально в чому між ними відмінності.

Експертна грошова оцінка землі в м. Києві, Київській області, Україні

Компанія «Хорив» проводить експертну грошову оцінку землі всіх типів у максимально стислий період часу. В більшості випадків звіт про оцінку землі можна отримати в день замовлення.

Замовити таку послугу можна приїхавши до офісу нашої компанії або надіславши відскановані або сфотографовані копії документів на вайбер або пошту, список яких наведений вище. Номера телефонів та пошта вказані на сторінці «контакти».

Оплата відбувається двома шляхами – готівкою та на рахунок або банківську картку. Банківську картку або рахунок на оплату можна отримати в працівників компанії.

У нас також є послуга доставки звітів в межах міста Києві – уточнюйте при замовленні роботи.

Потрібна оцінка землі в м. Київ, Київській області чи іншому населеному пункті України – телефонуй до нас та дізнавайся деталі.

Ми маємо всі дозвільні документи для проведення таких робіт: ліцензії, сертифікати, свідоцтва. Копії документів можемо Вам надати в офісі або надіслати Вам на пошту.

Увага! Ми не видаємо довідок щодо відсутності забудов на земельній ділянці.