Оцінка автомобіля

оцінка автомобіля

Експертну оцінку автомобілів, транспортних засобів компанія «Хорив» здійснює у відповідності з Законодавством України, Національних стандартів оцінки, а також згідно Методик товарознавчої експертизи і оцінки колісних транспортних засобів.

Необхідність оцінки автомобіля чи спецтехніки виникає у наступних випадках:

 • оформлення чи продовження договору застави – для банку;
 • проведення незалежної оцінки для судових справ, розподілу майна – для суду;
 • продаж чи переоформлення транспортного засобу;
 • передача транспортного засобу в статутний фонд підприємства;
 • для купівлі-продажу, дарування, спадщини – для нотаріуса;
 • для митниці — розмитнення автомобіля.

Оцінка автомобілів, транспорту для дарування, успадкування, купівлі-продажу, нотаріуса, цілей оподаткування

Автомобілі легкові, мотоцикли від 700 грн. / 1 день
Автомобілі вантажні від 700 грн. / 1 день
Спеціалізовані автомобілі та техніка будівельна: автобуси, пожежні, швидкі допомоги, крани, екскаватори тощо від 700 грн. / 1 день
Комбайни, трактори, інша колісна чи гусенична с/г техніка від 700 грн. / 1 день
Причепи всіх типів від 700 грн. / 1 день

Оцінка автомобілів, транспорту для банку, страхової, суду, бухгалтерії, податкової, митниці

Автомобілі легкові, мотоцикли від 700 грн. / 1 день
Автомобілі вантажні від 700 грн. / 1 день
Спеціалізовані автомобілі та техніка будівельна: автобуси, пожежні, швидкі допомоги, крани, екскаватори тощо від 700 грн. / 1 день
Комбайни, трактори, інша колісна чи гусенична с/г техніка від 700 грн. / 1 день
Причепи всіх типів від 700 грн. / 1 день

Вартість оцінки автомобілів може змінюватися, в залежності від їх кількості одиниць.

До уваги. Ми також визначаємо оціночну, ринкову вартість автомобіля на минувшу дату. Така робота називається «ретроспективою». Для виконання цієї роботи, нам потрібна основна інформація щодо року випуску транспорту, його стану на дату оцінки, комплектації, орієнтовного або точного пробігу. Дані можуть бути надані в будь якому вигляді.

Більш детально про «ретроспективу».

Перелік документів, які необхідні для експертної оцінки автомобілів чи спецтехніки:

 • копія паспорту власника авто; для отримання у спадок транспортного засобу додатково потрібні: копія документу, що підтверджує зв’язок спадкоємця з померлим; копія свідоцтва про смерть; копія паспорту спадкоємця;
 • копія техпаспорту оцінюваного автомобіля чи спецтехніки;

Якщо у Вас відсутні документи на автомобіль, а Вам потрібна оцінка для суду, сплати судового збору, розподілу майна – ми Вам можемо допомогти. Ми проводимо оцінку і в таких випадках. Більш детально про таку послугу.

Що впливає на ринкову вартість автомобіля чи транспорту що оцінюється?

 • Рік випуску. Від року випуску залежить фізичний та моральний знос авто. Чим більше років автомобілю – тим відповідно може бути нижча його ціна. Це не стосується рідкісних колекційних моделей автотранспорту.
 • Фізичний стан. Наявність механічних пошкоджень кузова, потертість салону, пошкодження лакофарбового покриття, корозія кузова та інших частин автомобіля, стан інших вузлів.
 • Наявність додаткових опцій. Механічна чи автоматична трансмісія, шкіряний салон, панорамний дах, активні фари, додаткові датчики та сенсори, об’єм двигуна – це все впливає на вартість автомобіля.
 • Пробіг або кількість напрацьованих годин. Чим більший пробіг, або кількість годин напрацювання транспорту, тим нижчою буде його вартість. Існують ще такі поняття, як нормативний пробіг, який визначає середню нормальну кількість кілометрів пробігу в певний проміжок часу для певного типу автомобіля. Також є термін «перепробіг» — коли кількість кілометрів перевершила його нормативний показник. При перепробігу авто має нижчу ціну за інші, такої ж моделі та марки.
 • Торг. Авто потрібно продати терміново – в такому випадку торг може сягати до 15%. При нетерміновому продажу або нормальному, торг складає -5 – 10%.

Як проводиться оцінка автомобілів, транспорту?

Оцінка автомобіля, транспорту проводиться оцінювачами шляхом порівняння та визначення середньоарифметичної вартості по ринку, із подальшим коригуванням на вище наведені фактори: пробіг, фізичний стан та інше. Такий підхід називається порівняльним.

Визначивши ринкову вартість Вашого автомобіля, оцінювач надає «звіт про експертну оцінку автомобіля», який і є результатом оцінки.

Оціночна компанія «Хорив» оцінює транспортні засоби по всій території України.

Звертайтесь до наших сертифікованих спеціалістів за консультацією і замовляйте експертну оцінку транспортних засобів у компанії «Хорив»!